(Już nie) Grozi zawaleniem! [Aktual. 26.11.2013]

DSC00515

Wraz ze zmianą lokalizacji siedziby naszej Gminy, nadeszły również zmiany w otoczeniu jej byłego budynku. Dom o którym pisaliśmy, (przyległy do dawnego parkingu przy Urzędzie Gminy) został wyburzony.  

Nie oceniamy, sami skomentujcie – bez wątpienia będzie bezpieczniej.

DSC00585

*

Idąc za treścią naszego zdjęcia tygodnia postanowiliśmy się zająć wielkim zagrożeniem pod samym nosem naszych radnych.

Dzięki wnioskowi złożonemu za pomocą ePUAP (o którym piszemy tutaj) dowiedzieliśmy się w bardzo sprawny sposób dużo na temat niepokojącego nas swoim stanem technicznym domu, o którym pisaliśmy tutaj. Bardzo zwięzłą i treściwą odpowiedź pozwolimy sobie przytoczyć w całości:

*

W odpowiedzi na Państwa wniosek o udzielenie informacji publicznej z dnia 10.07.2013 r. (wpływ do UMiG 17.07.2013 r.) w sprawie budynku zlokalizowanego przy ulicy Bruchnalskiego w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta i Gminy Świątniki Górne informujemy, iż zgodnie z art. 61 ustawy z dnia 7 lipca 1994 Prawo budowlane (Dz.U. z 2010 nr 243 poz. 1623) na właścicielu budynku ciąży obowiązek zapewnienia bezpiecznego użytkowania budynku. Z kolei zgodnie z w/w Ustawą organem odpowiedzialnym za nadzór i kontrole nad przestrzeganiem przepisów prawa budowlanego są organy administracji architektoniczno – budowlanej tj. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Podsumowując informujemy, iż podzielając Państwa obawy o stan techniczny przedmiotowego budynku tut. Urząd zwrócił się do PINB o przeprowadzenie pilnej kontroli budynku i podjęcie działań mających na celu usunięcie zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i mienia.

Tomasz Sólnica

Kierownik Referatu Gospodarki Przestrzennej,
Geodezji i Ochrony Środowiska
Urząd Miasta i Gminy
Świątniki Górne
Ul. Bruchnalskiego 15
32-040 Świątniki Górne
Tel. 12 270 40 30 wew. 26      ”

*

Sprawa, jednak jeszcze nie została zamknięta obiecujemy, że będziemy informować o poczynaniach odpowiednich jednostek, a sami nie raz wybierzemy się na miejsce by udokumentować fotograficznie stan budynku.

4 myśli nt. „(Już nie) Grozi zawaleniem! [Aktual. 26.11.2013]

 1. Rafał

  Gratuluję inicjatywy.
  A samego budynku trochę szkoda, nie ma już zbyt wielu takich. Ale to inna kwestia, aby zawczasu o takie zadbać.

  Odpowiedz
  1. Michał Grzesiak Autor wpisu

   Mamy te same odczucia… z jednej strony cieszy nas fakt, iż nikomu nie stanie się krzywda – a z drugiej, łza się trochę kręci w oku…

   Odpowiedz
   1. Rafał

    To zapraszamy do wsparcia akcji ratowania Starej Szkoły we Wrząsowicach. Tutaj mamy szansę ocalić budynek, którego stan na to pozwala.

    Odpowiedz
    1. Michał Grzesiak Autor wpisu

     Czytałem o tym – jak najbardziej podpisujemy się dwoma rękami!!! chętnie zamieszczę informację na ten temat do ogólnej wiadomości… proszę o kontakt jeśli możemy pomóc w jakiś sposób: admin@swiatnikigorne.org

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *