Czołówka polskich siatkarzy plażowych zagra w Krakowie

siatkowka_swiatniki_gorne21 – 23 czerwca czołowe pary siatkarzy plażowych w Polsce zmierzą się o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, w ramach Orlen Beach Volley Tour 2013.

Do zawodów zgłosiły się 53 pary, ale lista nie jest zamknięta i wciąż można zgłaszać chęć udziału również bezpośrednio przed piątkowymi eliminacjami. Rozgrywki organizowane są w Ośrodku Sportu i Rekreacji KS Wanda przy ulicy Bulwarowej, tuż obok Zalewu Nowohuckiego.

„Dziką kartę” organizatorzy przyznali duetowi Dawid Popek – Piotr Janiak, którzy dołączą do siedmiu drużyn rozstawionych w turnieju głównym par z największą liczbą uzyskanych w tym roku punktów w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Możliwość udziału w turnieju poza eliminacjami przyznano nieprzypadkowo – Dawid Popek to zwycięzca krakowskiego turnieju z 2011 roku, zdobywca czwartego miejsca w roku ubiegłym oraz Akademicki Mistrz Polski 2012 i 2013, a Piotr Janiak w zeszłym roku w Pucharze zdobył trzecie miejsce.

Pozostałe duety wystartują w piątkowych eliminacjach, a osiem z nich awansuje do finałowej szesnastki.

Miłośnicy siatkówki, zapewne ucieszę się z przyjazdu Roberta Szczerbaniuka – olimpijczyka z Aten, który z Kamilem Łyczko stanie do eliminacji eliminacji. W zawodach wystartują także ubiegłorocznych zwycięzcy – duet Damian Wojtasik-Jarosław Lech, reprezentanci Polski w siatkówce plażowej oraz Dominik Witczak – atakujący Zaksy Kędzierzyn Koźle, halowy wicemistrz Polski.

Na odwiedzających weekendowe rozgrywki czekają różna atrakcje i konkursy, a także możliwość skorzystania z darmowego basenu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *