Komunikacja miejska będzie za darmo!

Już jutro, 22 września w całej Europie obchodzony jest Dzień bez Samochodu. Również w Krakowie. Z tej okazji autobusem i tramwajem będzie można jeździć za darmo!

Kraków już po raz czternasty przyłącza się do Europejskiego Dnia bez Samochodu. – To dobry moment na refleksje: czy nie warto zmienić naszych nawyków komunikacyjnych i wybierać częściej  komunikację zbiorową czy rower, by poruszać się po mieście – mówi Ewa Olszowska-Dej, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska UMK.

Aby promować ekologiczne sposoby przemieszczania się po Krakowie, 22 września przez cały dzień z komunikacji miejskiej za darmo będą mogli korzystać kierowcy samochodów. Wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu. Co istotne: z bezpłatnego przejazdu może korzystać osoba okazująca dowód rejestracyjny wraz z osobami towarzyszącymi – maksymalnie w ilości zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie.

Także jutro, 22 września w ramach trwającego w Krakowie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w budynku na os. Górali 4 odbędą się warsztaty Mała ARTzona – Butterfly Wing rowerowy. Początek o 17.00, wstęp wolny. Nieopodal, bo w budynku kina Sfinks (os. Gorali 5) o 18.00 zaplanowano spotkanie z przedstawicielem VIII Komisariatu Policji Miejskiej w  Krakowie. Tematem będzie bezpieczna jazda na rowerze.

źródło: www.krakow.pl

2 myśli nt. „Komunikacja miejska będzie za darmo!

  1. hmmm

    No świetnie, szkoda tylko że komunikacja naszej gminy z Krakowem to dwa autobusy na krzyż i busiki.
    Całość opiera się o dziurawą, niebezpieczną, w większości pozbawioną chodników drogę, na której wspomniane powyżej autobusy i busiki nie mają nawet zatoczek.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *