Nasze „nowe” gminne drogi

drogi2Dwa miesiące temu, w wielu miejscach naszej gminy prowadzone były długo oczekiwane remonty dróg. Wygrała firma z Wadowic, która okazała się ponoć najtańsza. W krótkim czasie w wielu miejscach pojawiły się nowe nakładki. Lecz oto po niespełna dwóch miesiącach nasze „nowe” drogi zaczynają się rozpadać. Mamy nadzieję, że chociaż w umowach zawarty jest paragraf dotyczący gwarancji i wykonawca to naprawi. Martwi tylko fakt, że władze przy wyborze firm opłacanych z naszych pieniędzy, kierują się tylko aspektem finansowym. Tak było np. przy montażu klimatyzacji w remizie we Wrząsowicach, gdzie okazało się, że najtańsza firma, która wygrała przetarg zamontowała agregaty o zbyt małej mocy. Kolejny przykład to firma, która remontowała budynek obecnych władz. Po 3 latach użytkowania trzeba było remontować dach, bo w czasie deszczu woda lała się po ścianach. Tyle, że wtedy budynek remontowano z pieniędzy unijnych, a teraz zapłacimy za to wszyscy. Pytanie nasuwa się takie, czy zamiast inwestować pieniądze wszystkich mieszkańców w murawę na boisku w Rzeszotarach, z którego korzysta garstka mieszkańców, nie powinno się przeznaczyć większych pieniędzy na remonty np. dróg, czyli dobra wspólnego, z którego korzysta 95 % mieszkańców? Jeśli chodzi o drogę na Ochojno, to też wygląda na to, że Pani Kułaj jako członek zarządu Powiatu Krakowskiego, też nie popisała się przy zawieraniu kontraktu, bo raczej terminu zakończenia remontu wykonawca nie dotrzyma (31.08.2015). Boję się, że remont ten przeciągnie się przynajmniej o kilka miesięcy (ta firma też była najtańsza). Zapraszam do dzielenia się wiedzą o niegospodarności w naszej Gminie i bezmyślnym wydawaniu pieniędzy.

3 myśli nt. „Nasze „nowe” gminne drogi

 1. To co ja mam powiedzieć mieszkam przy ul jasnej i mam teraz autostradę tędy a gminę było stać na wysypanie asfaltem z recyklingu którego juz z reszta prawie niema ta drogą nieda się przejąć po ludzku dziura na dziurze i kłęby kurzu….

  Odpowiedz
 2. Misiek

  Dobrze piszesz.. Dobry pomysł na stronę. Trzeba mówić prawdę…

  Pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców gminy!

  Odpowiedz
 3. vala

  my mieszkancy ulicy ksiedza koniecznego prosimy Pana Burmistrza Swiatnik Gornych by zainteresowal sie nasza ulica i jak najszybciej byly chodniki gdzie moglibysmy bezpiecznie pojsc. np.do kosciola ,sklepu czy do lekarza.bo idac ta ulica az strach patrzec jak w kazdej chwili pieszy moze byc potracony przez samochod bo nie ma pobocznych „chodnikow”.Liczymy ze Pan Burmistrz pozytywnie zalatwi i w szybkim tempie ta Wazna Sprawe.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *