Zbyt szybki motocyklista

policja radarW dniu 18.03 policjanci ruchu drogowego KPP w Krakowie pełniąc służbę na „Zakopiance” radiowozem nieoznakowanym z video rejestratorem dokonali pomiaru prędkości jazdy motocyklisty. W Libertowie, gdzie ustawione znaki drogowe ograniczają prędkość do 70 km/h pędził on dwukrotnie szybciej.

Funkcjonariusze włączyli sygnały uprzywilejowania, świetlne i dźwiękowe, tak zwane „koguty”, a także użyli „lizaka” w celu zatrzymania kierowcy do kontroli. Ten jednak tylko spojrzał w kierunku policjantów i jeszcze przyspieszył. Radiowóz ruszył za nim w pościg, a video rejestrator zapisywał kolejne wykroczenia popełniane przez motocyklistę, a były to najczęściej przekroczenia prędkości „rekordowe” to 150 km/h w terenie zabudowanym, gdzie zgodnie z przepisami powinien jechać nie szybciej niż 50 km/h, ale też kilkakrotnie wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, zmusił kierującego innym autem do gwałtownego hamowania w celu uniknięcia zderzenia, nieco dalej pieszy salwował się upadkiem na skarpę by uniknąć potrącenia.

radar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Każda próba wyprzedzenia motocykla radiowozem była przez niego udaremniana poprzez zajeżdżanie drogi i jazdę lewym pasem ruchu. Taka sytuacja trwała aż do chwili, gdy w Sieprawiu motocyklista spowodował kolizję z radiowozem najeżdżając na drzwi pojazdu. Motocykl się przewrócił, ale na szczęście jego kierowcy nic się nie stało.

Po wylegitymowaniu go i sprawdzeniu w policyjnych bazach ustalono, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, pojazd zaś nie jest ubezpieczony od OC. To zapewne było powodem próby ucieczki przed policjantami. Badanie wykazało, że motocyklista był trzeźwy.

Policjanci zliczyli wszystkie popełnione przez niego wykroczenia i nałożyli 16 mandatów karnych na kwotę 7700 złotych. Czeka go jeszcze postępowanie za spowodowanie kolizji oraz niestosowanie się do orzeczeń sądu. Będzie także musiał pokryć koszty naprawy uszkodzonego radiowozu.

Źródło:  policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *