Pijany kierowca busa na trasie Podstolice-Kraków

 kpp_oswiecim_przykladowa_kontrola_kierowcy_i_autokaru_2_1_0        W ostatnich dniach, policjanci zatrzymali aż dwóch nietrzeźwych kierowców busów, którzy przewozili pasażerów
      Krakowscy policjanci podczas systematycznych kontroli drogowych skutecznie eliminują z ruchu zagrożenie jakim są nietrzeźwi kierujący.
          9 marca, około godz. 7 rano, patrol policjantów ruchu drogowego zatrzymał do kontroli samochód Iveco. Był to bus kursujący na trasie Podstolice – Kraków, który tego ranka wiózł w momencie zatrzymania 10 osób. Jak się okazało, podczas przeprowadzonego przez policjantów badania na zawartość alkoholu, 54-letni kierowca busa był w stanie nietrzeźwości – miał 0,76 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym, pojazd został przekazany właścicielowi firmy przewozowej, który po niego się zgłosił, natomiast kierowcy busa zatrzymano prawo jazdy.
Dzień później, 10 marca, około godz. 8, na ul. ks. Józefa został zatrzymany kolejny, nietrzeźwy kierowca busa. W momencie zatrzymania przez policjantów do kontroli w pojeździe marki Mercedes Benz było 15 pasażerów. 61-letni kierowca miał podczas badania 0,57 promila alkoholu w organizmie. I w tym przypadku po samochód zgłosił się właściciel busa, natomiast kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy.
W obu przypadkach kierowcy pracowali już od pewnego czasu i prawdopodobnie rozpoczynając przewóz mieli większe stężenie alkoholu we krwi.
Sprawcy usłyszą w najbliższym czasie zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości ( art.178a KK ) za co grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy od 1 roku do 10 lat.
Kolejny raz przestrzegamy i przypominamy, że jazda w stanie po użyciu alkoholu jest zabroniona a osoby, które wsiadają za kierownicę po jego spożyciu narażają innych uczestników ruchu drogowego na utratę zdrowia i życia.

Źródło: www.malopolska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *