Jest świetnie , a będzie jeszcze lepiej… cd po wyborach.

Jeszcze nie upłynęło 100 dprzedszkole w SGni od ostatnich wyborów, a już nasza władza udowadnia, że nasz portal miał rację co do ich obietnic przedwyborczych. Przykładem jest ostatnia sesja Rady Miasta, gdzie miało miejsce podjęcie uchwały o przejęcie środków przeznaczonych na remont i rozbudowę nowego przedszkola w Świątnikach Górnych, o którym tak często mówił Pan Burmistrz, Pani Kułaj i ich pracownicy. Przypomnijmy artykuł w „obiektywnym” Kurierze, o którym pisaliśmy tutaj, gdzie to pracownik urzędu zapewniał, że przedszkole ruszy we wrześniu 2015 (mimo, że gmina nie miała jeszcze pozwolenia!). Teraz, kiedy już jest po wyborach i ma się już głosy wyborców, którzy na to przedszkole czekali, Pani Kułaj mówi (protokół z sesji z 20.01.2015), że będzie w lutym 2016. Naszym zdaniem pewnie przeciągnie się to do 2017 lub 2018 roku, kiedy to rozpocznie się nowa kampania wyborcza i trzeba będzie pochwalić się jakimś sukcesem. Niestety kolejny raz władza nam udowadnia, że uchwała budżetowa to tylko świstek papieru, który można w ciągu roku budżetowego zmieniać na każdej sesji i w dowolnym obszarze.

7 myśli nt. „Jest świetnie , a będzie jeszcze lepiej… cd po wyborach.

 1. rst

  W protokole z sesji Pan Burmistrz przedstawia przyczyny tego przesunięcia. Można mieć co do tego krytyczny stosunek, ale wypadałoby o tym w ogóle napisać, dla dziennikarskiej rzetelności.

  Odpowiedz
  1. Redakcja Autor wpisu

   W treści artykułu jest podane źródło i odnośnik do bezpośrednich wypowiedzi Włodarzy Gminy. Redakcja dopełniła obowiązku rzetelnego poinformowania Czytelników. Nie zmienia to faktu, że pisemna deklaracja otwarcia przedszkola we wrześniu 2015 roku zostanie niedotrzymana.

   Odpowiedz
 2. Józef Za....dalacz

  „Proszę Państwa mam prośbę do p. Sołtys z Wrząsowic, do Radnych, żeby Państwo udzielili nam pomocy w rozmowach z mieszkańcami w kwestiach spornych, jeśli się pojawią.

  Program realizowany jest na zasadzie refundacji tzn. trzeba z własnych środków zrealizować całe zadanie a potem następuje zwrot kosztów. Kwota całego zadania to 1 570 000 zł.

  Państwo macie zmianę w budżecie na kwotę 1 700 000 zł. ze względu na to że główne przejścia kanalizacji są drogą na Gazdy. Unia zwraca tylko metr dwadzieścia, a my wykonujemy całą nakładkę, stąd mamy kwotę 1 700 000 zł.

  Jak Państwo się orientujecie przyjęcie zadania skutkuje zmianą budżetu i zmianą wieloletniej prognozy finansowej, to są konsekwencje zwiększenia wydatków głównie w dziale 900 tj. gospodarka komunalna.

  Drugie zadanie to jest przedszkole, mieliśmy problemy z dokumentacją, w tej chwili jest ona gotowa i jest zezwolenie na remont przedszkola w wersji jakiej planowaliśmy, w związku z tym zadanie to będziemy kończyć w 2016 r. do lutego. Nabór w przyszłym roku.

  Przedsięwzięcie jest dwuletnie stąd zmiany w wieloletniej prognozie finansowej.”

  Odpowiedz
 3. Wojtek

  Jeżeli w zamian za to uda się podłączyć szkołę podstawową we Wrząsowicach do kanalizacji, to tłumaczenie Burmistrza jest dla mnie jak najbardziej uzasadnione, zwłaszcza jak będzie to po części finansowane z pieniędzy PROW. Jak teraz tego nie weźmiemy i nie zrobimy to pewnie się już nie doczekamy, a przyłącz szkoły jest według mnie jedną z ważniejszych, jak nie najważniejszych kwesti kanalizacji Wrząsowic. W sąsiedniej gminie np. z tych dodatkowych pieniędzy nie skorzystali.
  Myślę, że przesunięcie otwarcia przedszkola o rok tragedią nie jest, tym bardziej, jeśli będzie też możliwość pozyskania na ten cel środków zewnętrznych.
  Jak dla mnie, pomimo „niespełnionych obietnic” jednak w tym wypadku wychodzą na plus (oczywiście jeśli postawione cele uda się zrealizować).

  Odpowiedz
 4. Radek

  Można było te pieniądze wziąć z innych działań, np. z premii dla urzędników i burmistrza. Myślę, że też uzbieraliby ten milion na kanalizację i prawie wszyscy byliby szczęśliwi, a urzędnicy czuliby spełnienie w służbie dla naszej społeczności.

  Odpowiedz
 5. Asiek

  My to gadu gadu, a w Świątnikach podobno kurczaki w rowie wylądowały, może jakiś małe info na ten temat.. w Radiu K. o tym nawet mówili 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *