Remont ulicy Myślenickiej

remont drogiW 2015 roku planowany jest remont ulicy Myślenickiej w Krakowie. Oczywiście ulica Myślenicka znajduje się poza granicami gminy Świątniki Górne i za jej utrzymanie i remonty odpowiada miasto Kraków, nie mniej jest to też droga którą codziennie podróżują setki mieszkańców naszej gminy, udając się np. do pracy. Chcielibyśmy zapytać Pana Słomkę pełniącego funkcję Burmistrza oraz członka zarządu Stowarzyszenia Metropolii Krakowskiej:
– o dokładny termin remontu
– jakie będą związane z tym utrudnienia dla mieszkańców naszej gminy
– czy planowane są jakieś objazdy
– czy remont będzie wpływał na zmianę tras autobusów miejskich
– czy remont dotyczyć też będzie przedłużenia ulicy Myślenickiej (czyli ulicy Krzyżańskiego)           – jak ulica Myślenicka będzie wyglądać po remoncie, ilość pasów, chodniki, zatoczki autobusowe (bardzo ważny temat, obecnie Myślenicka jest bardzo niebezpieczna, głównie ze względu na brak chodników, zatoczek autobusowych i pośpiech kierowców którzy usilnie próbują wyprzedzić stające na przystanku autobusy)

Odpowiedź z Gminy zostanie Państwu niezwłocznie przedstawiona.

19 myśli nt. „Remont ulicy Myślenickiej

 1. Józef Za....dalacz

  Bedziesz za…alał zakopianką. A Pana Burmistrza prosze o podanie przyczyn utrudnien na rondzie w Suwałkach. Tylko prosze na pismie

  Odpowiedz
  1. Radek

   Tak Józefie, biorąc pod uwagę, że drogi dojazdowe do Zakopianki w naszej gminie są rozpieprzone i nie nadają się do jazdy, to twój pomysł jest super! Szkoda, że nie startowałeś na Burmistrza, bo gmina potrzebuje takich mądrych, elokwentnych ludzi. Na pewno byśmy się z tobą rozwinęli. Zastanawiam się, czy ty wiesz chociaż gdzie są Suwałki?

   Odpowiedz
   1. Józef Za....dalacz

    Słuchaj geografie. Nie licytuj sie ze mną na znajomosc mapy Polski. To po pierwsze. Po drugie – zeby za chwile nie doszło do paradoksu ze Burmistrz Swiątnik Górnych bedzie odpowiadał na interpelacje dotyczące tunelu w Podkarpackiem. Jak wam sie nudzi i chcecie sie egzaltowac odpowiedziami z Gminy to jak najbardziej jestem za . Tylko błagam niech pytania bedą takie zeby był powód na nie odpowiadac i co wazne zeby Burmistrz miał kompetencje do odpowiedzi na nie.
    o Remoncie myslenickiej to przeczytaj w prasie lokalnej a nie kieruj zapytan do Słomki.

    Odpowiedz
    1. miau_miau

     Kompetentne pytania do burmistrza wg Józka.

     1) W czym leży sukces Pana kadencji ?
     2) Dlaczego kiedy przechodzi Pan ulicą wszyscy padają na kolana ?
     3) Ile jest 2 + 2 … oj przepraszam, to nie są Pana kompetencje …
     Jeszcze raz 3) Ile trwa kadencja burmistrza i dlaczego tak krótko w Pana przypadku …

     Sorki ale burmistrz powinien orientować się co się dzieje w i wokoło gminy którą zarządza.
     Myślenicka jest jedną z głównych ulic dojazdowych do Świątnik, jej remont może znacząco wpłynąć na życie i organizacje czasu wielu mieszkańców gminy.

     Skoro Cię ten temat nie interesuje, uważasz go za nieistotny czy wręcz głupkowaty to po jakiego się tutaj wypowiadasz ?

     Obrońca czasu burmistrza się znalazł.
     Wierz mi że on dostaje nie najmniejszą pensję, właśnie za to żeby znać i UDZIELIĆ odpowiedzi na WSZELKIE pytania mieszkańców gminy.
     Jeżeli pytanie jest głupkowate i poza kompetencjami burmistrza to sekretariat burmistrza ma obowiązek właśnie takiej odpowiedzi udzielić!!

     Mnie akurat ten temat interesuje, codziennie Myślenicką dojeżdżam do pracy i chciałbym wiedzieć jak, którędy i jak długo będę zmuszony do jeżdżenia objazdem, oraz jak Myślenicka (która faktycznie obecnie nie jest zbyt bezpieczną drogą) będzie wyglądać po remoncie.

     Szczerze mówiąc cieszy mnie ten temat, po serii bełkotu na temat wyborów i biedronki w Swoszowicach jest to miła odmiana.

     Pozdrawiam, a pana J. proszę żeby więcej się tutaj nie wypowiadał (będę wdzięczny redakcji za moderowanie tego typu postów) przynajmniej w takiej formie.

     Odpowiedz
 2. Radek

  Panie Józefie, nie ma sensu się obrażać nawzajem. Uważa Pan, że to nie są kompetencje Burmistrza. Jeżeli Pan Słomka nie jest nam w stanie odpowiedzieć jako Burmistrz o planach organizacji ruchu, który pośrednio dotyczy większości naszych mieszkańców, to na pewno jako członek zarządu Stowarzyszenia Metropolii Krakowskiej (W razie niewiedzy, proszę się zapoznać co to jest za organ i czym się zajmuje), powinien być dobrze poinformowany w w/w temacie. I niech Pan nie porównuje tej sprawy do jakiś Suwałk, czy Podkarpackiego, bo obraża Pan inteligencję czytelników. Czy tłumaczenie zakresu obowiązków Burmistrza związanych z pełnioną funkcją leży w Pana kompetencjach jako urzędnika? O ile wiem Urząd nie posiada swojego rzecznika.

  Odpowiedz
 3. Józef Za....dalacz

  Nie jestem zadnym urzednikiem . No przestan . po prostu smiesza mnie te interpelacje:). Zapytajcie o konkretne rzeczy w gminie

  Odpowiedz
 4. Radek

  Oj Józiu boli, że ktoś odkrył, że pracujesz dla Gminy i teraz jakieś żale wylewasz na stronę. Przecież po wyborach redakcja nie będzie pisać o wyborach, bo na prezydenckie jeszcze za wcześnie. Cieszę się, że są poruszane sprawy bieżące, które interesują mieszkańców, a nie sianie propagandy na stronie gminy, gdzie tylko same sukcesy. Ale widać włodarze boją się tej strony, skoro każą pracownikom śledzić wszystko co się na niej pojawia. Gratuluję redakcji!

  Odpowiedz
 5. Józef Za....dalacz

  Panie miau
  ja sie pana nie pytam o zgode na wypowiedz to po pierwsze
  Po drugie. To Pan pokazał jasno i wyraznie nastawienie do lokalnych władz – oczywiscie negatywne , nie ja mam ani pozytywnego ani negatywnego.
  Ja chce zeby poruszac tematy gminy w której mieszkam, a nie pytac urzedników w Swiątnikach o plany rozbudowy lotniska w Balicach bo latam czasami do Berlina.

  Odpowiedz
 6. hmmm

  Józek skończ już.
  Miau ma rację, skoro tak ci źle z tym tematem to odpuść.
  Guzik nas interesuje Twoje nastawienie, chociaż bardzo starasz się przekonać że jest neutralne.

  Twoje porównania są kompletnie pozbawione logiki.
  Już nawet nie będę Ci tłumaczył gdzie popełniasz błąd, nawet jak zrozumiesz to i tak będziesz upierać się przy swoim.

  Z drugiej strony muszę Ci podziękować, Twoja wypowiedź zapoczątkowała wzmożoną aktywność w tym wątku.

  Odpowiedz
 7. miau_miau

  Dobrze, teraz tematycznie.

  Pod tym linkiem dostępne są materiały (archiwum zip) z marca br. które posłużyły do konsultacji społecznych w temacie remontu Myślenickiej:

  http://zikit.krakow.pl/images/stories/www/pyclik/myslenicka.zip

  Nie wiadomo na ile jest to wszystko aktualne (może Gmina ma pewniejsze dane, poczekamy na odpowiedź) ale:

  „Zakresem rozbudowy objęto odcinek od istniejącego ronda przy zjeździe z autostrady do skrzyżowania z ulicami Krzyżańskiego i Niewodniczańskiego wraz z przebudową występujących na całym odcinku skrzyżowań. Założono, że między innymi z uwagi na dobry stan techniczny początkowego odcinka drogi (stan po renowacji związanej z budową kanalizacji sanitarnej) inwestycja zostanie ograniczona wyłącznie do niezbędnych prac związanych z odwodnieniem pasa drogowego.”

  Z mapek dołączonych do opisu wynika że całkowicie przebudują skrzyżowanie z Niewodniczańskiego. Zniknie ten niebezpieczny łuk a skrzyżowanie zostanie „wyniesione” (cokolwiek to oznacza (podwyższone ?)). Przystanek w stronę Krakowa, zostanie przeniesiony na drugą stronę ulicy Niewodniczańskiego i będzie w zatoczce (hurra 🙂 !!). Nie wiem co z przystankiem w stronę Wrząsowic, niestety remont chyba już go nie obejmie więc trzeba czekać na kolejny etap (remont Krzyżańskiego :-)).

  Wzdłuż całej Myślenickiej (od ronda do Krzyżańskiego) ma być dwustronny chodnik (koniec z ryzykiem potrącenia pieszego, szczególnie na łukach).
  Chodnik ma mieć min. 2m.
  Nic nie pisze żeby była wydzielona na nim ścieżka rowerowa.
  Ponadto zapis:
  „Zakłada się na całej długości odcinka zapewnienie uspokojenia ruchu tak, aby nie następowało przekroczenie prędkości 50km/h.”
  z automatu wyklucza możliwość poruszania się rowerem po chodniku (no chyba że wydzielą ścieżkę).

  To jest też ciekawy zapis:
  „Zgodnie ze wstępnymi zaleceniami przewiduje się uspokojenie ruchu polegające na zastosowaniu środkowego brukowanego pasa o szerokości 1,0m. Brukowanie zaprojektowano w krawężnikach obniżonych tak, aby możliwy był przez niego ewentualny przejazd.
  W rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych przewidziano przerwę w pasie.”

  Rozumiem ze chodzi o coś takiego:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Arodkowy_pas_brukowany

  Jeżeli tak, to będą szanse na wyminięcie samochodów czekających na wjazd na posesje z przeciwnego pasa. Rowerzyści też będą mieli bezpieczniej (będzie można ich swobodnie wyminąć po środkowym pasie)

  Patrząc w stronę Krk, Przystanek przed szkołą 43 (za ulicą Siarczki) pozostanie jedynym bez zatoczki.
  W stronę Wrząsowic, wszystkie przystanki będą posiadały zatoczkę.

  Oświetlenie drogi ma zostać przebudowane, na mapkach widać w którym miejscu powstaną latarnie.

  Na mały remont nie wygląda.
  Rok jak nie więcej. W tym czasie pewnie wahadło albo objazd.
  Ja tam się cieszę 🙂

  Pzdr!

  Odpowiedz
  1. rst

   miau-miau: wstawiłeś odnośnik do propozycji sprzed konsultacji z mieszkańcami w marcu. Tutaj jest ostateczny, już bardziej specjalistyczny projekt z datą październik 2014: http://zikit.krakow.pl/images/stories/www/Banery/myslenicka/myslenicka.zip
   Dużo oznaczeń inżynierskich, więc jest mniej czytelny. Ale widać kilka zmian, np. zrezygnowano z zatok autobusowych przy skrzyżowaniu w stronę szkoły we Wróblowicach. Tam zawsze tworzą się zatory przy wymianie pasażerów, a jest dość niebezpiecznie, bo to szczyt wzniesienia :/
   Uwagę zwracają też ekrany akustyczne na niektórych odcinkach (krótkich, ale jednak) w Swoszowicach…
   Przejrzałem bardzo pobieżnie, więc pewnie przeoczyłem inne istotne informacje.

   Odpowiedz
 8. Wizard

  No to po co ta wrzawa i ten artykuł skoro są specjalistyczne informacje dostępne publiczne a o pozostałe należy pytać władze Krakowa a konkretnie zikit. A jak ktoś ich nie rozumie to jego problem, a nie burmistrza. Osobiście uważam, że zarzucanie urząd gminy takimi pytaniami jak ostatnio tu można przeczytać (typu biedronka, „lobbing” w ministerstwie czy remont Myślenickiej) w niczym nie różni się od internetowego spamowania. I tak gość w gminie, który ma podjąć decyzję np o utwardzeniu drogi gminnej będzie siedział cały dzień by odpisywać na takie pytania, zamiast zając się tym, co potrzebne dla gminy.
  Kiedyś pytania do gminy z tego portalu były bardzo precyzyjne a i odpowiedzi przydatne, a teraz to trochę przypomina „fakt” i szukanie wszędzie sensacji, a gmina będzie odpowiadać tą samą formułką o tym, że „to nie jest informacją publiczną w rozumieniu ustawy…”

  Odpowiedz
  1. hmmm

   Niestety nie zgodzę się z Tobą.
   W gminie własnie od tego jest osoba, odpowiedzialna za kontakt z mieszkańcem, która powinna odpowiadać na wszelakie pytania zgłoszone przez petentów.
   Jeżeli faktycznie gmina nie jest w stanie udzielić odpowiedzi, odpisze to co zacytowałeś.

   Odpowiedz
   1. mieszkaniec

    Rzuciło się na Ciebie bo robisz niepotrzebnego off-topa.
    Jak się temat nie podoba to pisz na prv do redakcji portalu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *