Biedronka – odpowiedź od Burmistrza?

Odpowiedź na pismo z dnia 23.10.2014r.Już zdążyliśmy się przyzwyczaić, że dla urzędników naszej gminy pojęcie niezwłocznego udzielenia odpowiedzi oznacza 30 dni, ale w przypadku naszego zapytania dotyczącego Biedronki, nawet ten termin nie został dotrzymany, chociaż tak naprawdę mają termin 14-dniowy na udzielenie informacji od momentu wpływu wniosku. Odpowiedź poniżej świadczy o tym, że Pan Burmistrz zlekceważył czytelników, a zarazem mieszkańców naszej gminy i nie miał odwagi odpowiedzieć na jedno proste pytanie. Zasłania się tym, że pytanie nie dotyczyło informacji publicznej, w rozumieniu ustawy. Trzeba przypomnieć, że z definicji ustawy każda informacja o sprawach publicznych stanowi informację publiczną. Pan Burmistrz raczył się wypowiedzieć w oświadczeniu skierowanym do mieszkańców, jako osoba publiczna, a nie prywatna. Na bazie tego oświadczenia powstało pytanie zawarte we wniosku, które odnosiło się do wypowiedzi funkcjonariusza publicznego. W osądzie czytelników pozostaje kiedy wygodnie jest występować jako osoba publiczna, a kiedy nie.

PS. Nawiązując do oświadczenia Pana Burmistrza, wątpliwym jest wyrażany przez organy gminy brak wiedzy dotyczący inwestycji i jej zakresu, skoro gmina jest sąsiadem działki inwestora i musiała być informowana przez wydział architektury o planowanej inwestycji.Odpowiedź na pismo z dnia 23.10.2014r.

3 myśli nt. „Biedronka – odpowiedź od Burmistrza?

  1. Wizard

    niezbyt właściwe jest podawanie odpowiedzi jak się nie publikuje pytania, bo takowe nie zostało w odpowiedzi zawarte. Może to pytającego wina, że tak odpowiedź…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *