Cisza wyborcza

1_wybory_samorzadowe_2014_4O północy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do końca głosowania w niedzielę do 21.00. Za jej złamanie grozi nawet 1 mln zł grzywny. Zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz konkretnych kandydatów i list. Zakaz obowiązuje też w internecie. Zatem na czas ciszy wyborczej nie będziemy zamieszczać na forum żadnych wpisów dotyczących wyborów.

Zapraszamy w niedzielę do urn, a kandydatom życzymy powodzenia!!!

16 myśli nt. „Cisza wyborcza

 1. Andrzej Basiura

  Jak to się mogło stać?
  Nasz kandydat, przedstawiający realny, konkretny program wyborczy, przegrywa wybory z siewcami nienawiści do drugiego człowieka. No i możemy sobie już teraz tylko pomarzyć o właściwych działaniach dla dobra gminy, Polski i świata. Co za absurd!

  Odpowiedz
 2. Batman Hood

  Do BYŁEGO pana kandydata,
  Może spędzanie czasu na konstruktywnych działaniach dla dobra Naszej Gminy bardziej służyłoby zdobyciu wyborczego poparcia, niż rozkładanie na czynniki pierwsze słów takich jak termomodernizacja i zamieszczanie w internecie przebrzmiałych filmików z sobą w roli głównej.
  Czyżby ci wszyscy mieszkańcy proszący Pana o kandydowanie zapomnieli o terminie wyborów? Aktualne wyniki świadczą o przewadze ponad 1000 głosów wyborców Burmistrza Witolda Słomki.
  Od dłuższego czasu otrzymujemy wiele komunikatów, żeby wreszcie zaprzestał Pan utrudnianie wprowadzania trwałych i pozytywnych zmian w Naszej Gminie. Liczymy, że skoro zdrowia wystarczyło do wyborczego kandydowania, to również starczy go do sądowego skonfrontowania się z postawionymi zarzutami. Zwłaszcza, że znów przybyło Panu wolnego czasu.
  Zatroskani mieszkańcy Naszej Gminy

  Odpowiedz
  1. powiew_zagłady

   Jakie 1000 głosów? Ni jak przy 8500 tysiąca mieszkańców, z czego nie wszyscy mają prawo wyborcze, frekwencji pewnie na poziomie 50%, informacji podanej na FB przez burmistrza, że zdobył 60% głosów, nie wychodzi 1000. Skąd ma Pan takie informacje? Czy to znowu jakaś propaganda.

   Odpowiedz
 3. Matys

  Zastanawia mnie jak urząd gminy czy PKW rozwiąże problem wydania złych kart do głosowania w 1 okręgu we Wrząsowicach. Wielu wyborców zostało pozbawionych mozliwości oddania głosu na swojego kandydata do rady gminy. Widząc bezradność komisji, która o tym fakcie dowiedziała się od jednego z wyborców ok.godziny 11 (po 4 godzinach od rozpoczęcia głosowania!), wątpię aby ktoś się tym bardzo przejął i raczej powtórnych wyborów nie będzie…

  Odpowiedz
 4. Olek

  Widać teraz po komentarzach, że broniący Pana Burmistrza na forum w okresie kampanii, to jego urzędnicy, bo któż zna wynik wyborów z taką dokładnością, jeśli nie zostały one jeszcze podane do publicznej wiadomości.

  Odpowiedz
  1. Gracjan Roztocki

   Rozumiem, że poza tymi „urzędnikami” Pan Słomka nie ma żadnego poparcia społecznego i właśnie dlatego uzyskał dwukrotnie więcej głosów od swojego kontrkandydata w wyborach na urząd burmistrza?

   Hmm, a może te 2,5 tys. głosów oddali na burmistrza zakamuflowani wyznawcy kościoła Biedronkowego, którzy skrycie doznają ekstazy na myśl o zakupach w kolejnym przybytku tej rozpusty? Jedyni prawidziwie świadomi obywatele przecież wiedzą, że nowy sklep jest kulminacją zła w gminie, a stoi za tym oprawca ludzki i diabeł wcielony – Witold Słomka – który na to nie tylko pozwolił, ale i z pewnością zarobił małą fortunę, którą sprytnie ukrył na sekretnym koncie na Kajmanach. Taki z niego cwaniak! Na stos z nim i prowadź nas wodzu JLB, który nie siedziałeś bezczynnie przez cztery lata i przygotowywałeś chytry plan opanowania świata przerzucając kanały pilotem z Faktów na Wiadomości w celu oceny sposobu zarządzania gminą przez knującego na prawo i lewo obecnego burmistrza. Ave.

   Odpowiedz
   1. zdziwiony

    Szanowny Panie Gracjanie Roztowski jeżeli broni Pan Pana burmistrza to naprawdę niech się Pan razem z nim nie ośmiesza i nie próbuje wmawiać mieszkańcom gminy że nie wiedział o inwestycji która powstaje w odległości kilkunastu metrów od Urzędu Gminy!!!!! Bo jeżeli rzeczywiście tak było to aż strach myśleć kto nami rządzi i jego wiedzy na temat inwestycji w gminie z dala od urzędu!

    Odpowiedz
    1. Gracjan Roztocki

     Hmm. Ja bronię burmistrza? Broń Panie Boże! Tego diabła wcielonego? Nigdy! Bo jak mógłbym bronić kogoś, kto BYĆ MOŻE wiedział o tym, że ma powstać w gminie Biedronka i kto NIE POWSTRZYMAŁ tego zła! Bo jak to być może, że w naszym umiłowanym kraju ktoś ma czelność zakupić działkę i dokonać na niej prywatnej inwestycji i NIKT MU TEGO NIE ZABRONI?! No jak? Ręce opadają. Skandal.

     Ech ten podły burmistrz. Wykończy biedne lokalne sklepiki zawyżające ceny swoich produktów, zatrudniające albo za minimalne wynagrodzenie albo na czarno pracowników w liczbie pięciu, podczas gdy siedlisko zła – Biedronka – wyzyska kilkudziesięciu uczciwych ludzi dając im wyższe wynagrodzenie i zabezpieczenie socjalne, a klientom niższe ceny atrakcyjnych produktów. Toż to katastrofa dla gminy i dla jej mieszkańców, którzy zapewne ławą zaprotestują przeciw temu procederowi i na złość burmistrzowi będą jeździli specjalnie robić zakupy w Carrefourze i kurdwanowskich Biedronkach. I dobrze mu tak! Pójdzie mu w pięty!

     Odpowiedz
   2. Wizard

    Miał rację LJB, w gminie nastąpił znaczny przyrost urzędników , 2,4 tys. Świątniki z urzędnikami to wyglądają chyba jak słynna wsypa z dziennikarzami BBC z Monthy Pythona.

    Odpowiedz
 5. Tomek

  Pytanie do administratora : skoro strona swiatnikigorne.org jak jest napisane w zakładce „o nas” jest stroną niezależną z pasji i inicjatywy mieszkańców to dlaczego od 14.11. nie pojawiają się na niej żadne informacje czy relacje na temat tak „nieważnego” i „niedotyczącego” mieszkańców wydarzenia jakim są wybory władz gminy ?? Od kilku dni staram się śledzić zamieszczane artykuły na tej stronie i jedyne co mogę stwierdzić to fakt, że mam nieodparte wrażenie że ta strona z niezależnością ma tyle wspólnego co nic, wręcz jak by była sponsorowana… Bardzo chciałbym się mylić, bo taka strona z pewnością jest potrzebna, ale na dzień dzisiejszy raczej nie nazwałbym jej niezależną… Gratuluję zwycięzcą. Pozd.

  Odpowiedz
  1. Redakcja Autor wpisu

   Z całym szacunkiem dla Pana, ale podobnie jak Pan czekamy na oficjalne wyniki. Jak Pan zapewne wie padł system w Pkw, więc nic oficjalnie nie wiemy. Oczywiście nieoficjalne wyniki się pojawiają, ale jak Pan zauważy nawet oficjalna strona gminy podaje tylko zdawkowe informacje. Oczywiście zwycięzcom (czy jak Pan woli zwycięzcą) pogratulujemy, tak jak im życzyliśmy im powodzenia pod koniec kampanii. Jeśli chodzi o niezależność strony, to naprawdę jest to już męczące i jak się komuś coś innego wydaje to nie musi czytać tej strony. Dla Pana wiadomości: NIE JEST TO OBOWIĄZKOWE!

   Odpowiedz
   1. Tomek

    Za błąd w pisowni przepraszam, od dziecka z tym się borykam 🙂 . Proszę nie brać tak do siebie tego co napisałem, głęboko wierzę, że idea tej strony jest słuszna co podkreśliłem w poprzednim komentarzu, ale tym bardziej ważne jest Państwa zaangażowanie w jej tworzenie, nie długo śledzę stronę i nie miałem jeszcze okazji zapoznania się z wszystkimi ciekawymi artykułami ale jeśli tuż przed wyborami widzę tylko negatywne punktowanie obecnej władzy a nie dostaję informacji o innych kandydatach, co zrobili dla gminy podczas swoich 5 min, bo wiadomo większość kandydatów nie jest anonimowa, wyrabiam sobie tylko zdanie negatywne o obecnej władzy, dopiero szukając w innych źródłach pozyskuje informację o innych kandydatach na tle których obecna władza wypada już całkiem przyzwoicie. Żyjemy w takich czasach, że internet ma niesamowitą siłę rażenia, napisać można niemal wszystko, anonimowo i bez konsekwencji, dlatego chciałem tylko Twórcą tej strony uzmysłowić jak odpowiedzialnej ale i potrzebnej misji się podjęli… Pozd.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *