Święto Niepodległości – Ułani we Wrząsowicach

Pierwszy 64777_811209498921270_3865333668163813943_nniepodległościowy piknik we Wrząsowicach przeszedł do historii. Główną jego atrakcją była wizyta i pokazy kawalerzystów z Pułku 4 Ułanów Zaniemeńskich. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego podniesienia flagi, którego dokonali Ułani w asyście strażaków z OSP Wrząsowice.

Po oficjalnym otwarciu pikniku przyszedł czas na pokazy jazdy konnej i ułańskiej fantazji kawalerzystów. Po wspaniałym pokazie, połączonym z możliwością przejażdżki konnej dla najmłodszych przeszliśmy do dalszych atrakcji. Po wzmocnieniu solidną porcją grochówki uczestnicy, podzieleni na sześć drużyn rywalizowali w grze plenerowej na poszczególnych przystankach nawiązujących do walki o niepodległą Polskę. Rywalizację, o włos, wygrała drużyna „Kosynierów”, a w zabawie uczestniczyły nawet niemowlęta dzielnie wspierając rodziców. Osoby uczestniczące w pikniku miały też okazję wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy i poznać jej tajniki.
Mamy nadzieję, że ta pierwsza edycja, to początek kolejnego cyklicznego wydarzenia na terenie Wrząsowic. Za ten rok dziękujemy wszystkim zaangażowanych w przygotowania i udział, a szczególnie:
– kawalerzystom z Pułku 4 Ułanów Zaniemeńskich za pokazy i przybliżenie historii formacji
– strażakom z OSP Wrząsowice za udostępnienie terenu i pomoc przy organizacji
– właścicielom działek za ich udostępnienie na pokaz jazdy konnej
– firmie „Smakowity Przystanek” za przygotowanie cateringu
– grupom nieformalnym „grupa historycznie zakręcona” i „bezpieczne Wrząsowice” za organizację pikniku
Zarząd Stowarzyszenia ZŚDW

Więcej zdjęć na https://picasaweb.google.com/108754969844406261021/11Listopada2014

Jedna myśl nt. „Święto Niepodległości – Ułani we Wrząsowicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *