Wanda Kułaj – podatniku daj mi zarobić!

Rosna_nadzieje_nizsze_6459417Czy doceniamy naszych włodarzy?

Odpowiedź jest prosta, nie musimy, sami to robią.

Jeden z Czytelników zwrócił nam uwagę na pobory Pani Wandy Kułaj związane z pełnieniem funkcji w Urzędzie Miasta i Gminy w Świątnikach Górnych oraz w powiecie krakowskim. Przedstawione dane pochodzą z oficjalnego zeznania majątkowego złożonego w dniu 16.04.2013 r. i jako takie nie powinny budzić zastrzeżeń.

Wynagrodzenie UMIG w Świątnikach Górnych 197313,42 zł (w tym 55176 zł odprawy emerytalnej)
Emerytura 50298,56 zł.
Najem 2619,72
Stowarzyszenie Lider 248,36
Dieta radnego powiatu krakowskiego 29146,59

W sumie prawie 300.000 zł i to z naszych pieniędzy!!! A to jest tylko stanowisko Koordynatora ds. Kontroli Zarządczej (nieoficjalnie Burmistrza).

Pozostaje aspekt moralny związany z jednoczesnym wykonywaniem pracy zawodowej i przebywaniem na emeryturze oraz pobieraniem z tego tytułu świadczeń. Ustawodawca dopuszczając możliwość zatrudnienia emeryta, nie rozpatrywał pełnienia przez niego funkcji związanych z zaufaniem społecznym (z wyboru). Kompetencje Pani Wandy Kułaj znalazły uznanie w UMIG w Świątnikach Górnych poprzez zatrudnienie Jej osoby w następnym dniu roboczym po przejściu emeryturę oraz umożliwienie udziału i wygranie konkursu na stanowisku w pierwszym tygodniu urzędowania, przy braku kontrkandydata. Wszystko w majestacie prawa. A co z odprawą emerytalną, czy to jest moralnie w porządku? Jak można tak wykorzystywać pieniądze podatników! Ale widać po ostatnich dokonaniach trzech posłów z PiS-u, to w tej partii normalne. Trzeba doić ile się da!

Aktywność Pani Wandy jako samorządowca jest szeroko opisywana przez publikacje wydawane przez UMIG w Świątnikach Górnych. Efekty widzimy na co dzień, np. stan dróg powiatowych, poboczy i rowów. Spektakularne akcje Strażaków po ulewach, udrażnianie i budowanie zapór wodnych w celu ratowania przejezdności tych dróg nie jest już tak szeroko nagłaśniane. Nigdy nie podano kto faktycznie płaci za te akcje. Drogi są powiatowe, a koszty związane ze strażą pożarną zapisano w budżecie gminy.

Wymagające czasu obowiązki związane z pełnieniem funkcji w powiecie, naszym zdaniem powinny zostać oddzielone od pracy w Urzędzie, co powinno mieć bezpośrednie przełożenie na wysokość etatu. Nadmieniona przez Czytelnika sytuacja o poświęcaniu przez Urzędnika jednego dnia roboczego na pracę w radzie powiatu i jednoczesne pobieranie wynagrodzenia z kasy Gminy jest niedopuszczalne. Czyli nasza „Pani Burmistrz” pobiera pensję za pełen etat, a pracuje na 4/5 etatu. Często Pani Kułaj jest w tzw. terenie (cokolwiek to znaczy). W szczególności, że praca dla dobra mieszkańców powiatu jest sowicie wynagradzana. Niestety próżno szukać tygodniowego rozkładu czasu pracy Pani Wandy Kułaj w oficjalnie publikowanych materiałach. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji Jej przełożeni powinni natychmiast interweniować i ukrócić opisany proceder.

Reasumując, nie pozwólmy Pani Kułaj więcej się męczyć w dwóch urzędach naraz. Oddajmy głos na kogoś, kto ma pomysły na naszą gminę, a nie powiela z kadencji na kadencje obietnic bez poparcia i to za takie pieniądze, których nawet Prezydent Miasta Krakowa nie zarabia.

45 myśli nt. „Wanda Kułaj – podatniku daj mi zarobić!

  1. hmmm

   Aniu masz świętą racje, Pan Witold niewiele zrobił z tego co obiecał.
   Ale prawda jest taka że nie odbiega od standardów politycznych naszego kraju.
   Smutna to prawda ale jaki mamy wybór ?
   W mojej opinie drugi kandydat to jeszcze większa porażka.

   No chyba że każdy idąc na wybory dopisze na karcie tego pana ” http://tnij.org/4gpsd0w „.
   On przynajmniej nie ściemnia że w całych tych wyborach chodzi mu tylko o stołek 🙂

   Odpowiedz
 1. Obserwator z miejscowości obok

  Cytat:
  „Pozostaje aspekt moralny związany z jednoczesnym wykonywaniem pracy zawodowej i przebywaniem na emeryturze oraz pobieraniem z tego tytułu świadczeń. ”

  Co w tym jest amoralnego? Czy jak się osiągnie jakiś określony wiek to już nie wolno pracować i trzeba siedzieć przed telewizorem? Zaczynając prace kilkadziesiąt lat temu, jak każdy z nas, „umówiła” się z państwem, że jak skończy 60 lat to dostanie emeryturę i na ten cel z każdej wypłaty odbierano jej cześć w postaci podatków, ZUSu itp. Więc teraz zgodnie z prawem je dostaje. Ciekawe czy ktoś z Was zrezygnuje z emerytury w wieku 67 lat bo będzie miał wyrzuty sumienia, że w domu klei papucie i robi karnisze.

  Co do reszty się zgadzam.

  Odpowiedz
  1. Wizard

   System jest prosty – albo pracujesz do 90-tki i niech Ci Bóg da zdrowie i chęci albo odpoczywasz i dostajesz za wyparowane lata emeryturę. Nawet Jaruzelski zrzekł się jednej emerytury choć mu przysługiwała, a p. Kułaj nawet na tyle przyzwoitości nie jest w stanie się zdobyć?

   Odpowiedz
   1. Obserwator z miejscowości obok

    Najłatwiej to się zrzec za kogoś pieniędzy 🙂 Ciekawe czy Ty jak osiągniesz 67, będziesz tak przyzwoity jak teraz deklarujesz i dalej pracując nie będziesz pobierał emerytury 🙂 To są Twoje pieniądze, które zabierano Ci z Twojej wypłaty przez całe dorosłe życie. I tak ich nie odbierzesz tyle co wpłaciłeś.

    I nie bronię tutaj Waszej radnej, tylko próbuję nakreślić absurdy, jak to łatwo się zarządzać cudzymi pieniędzmi i za kogoś decydować, powołując się na przyzwoitość itp.

    I jeszcze raz powtórzę żeby nie wywołać zbędnej dyskusji, Chodzi mi tylko o ten fragment tekstu, który zacytowałem, z resztą się zgadzam.

    Odpowiedz
   2. Obserwator z miejscowości obok

    A i jeszcze jedno co do Twojej wypowiedzi:
    „System jest prosty – albo pracujesz do 90-tki i niech Ci Bóg da zdrowie i chęci albo odpoczywasz i dostajesz za wyparowane lata emeryturę. ”

    Nie, system nie jest taki prosty. To są twoje marzenia żeby tak było, w rzeczywistości jest inaczej.

    Odpowiedz
 2. hmmm

  Też nie wiedzę w tym nic nie moralnego. 90% ludzi postąpiło by tak samo.

  Nie znam tej Pani i pewnie nawet gdybym mógł to nie zagłosuje na nią, ale też nie przesadzałbym z takim osądem.

  Żyjemy w takim kraju że nikt nie widzi nic nie moralnego w ciągłym naciąganiu innych.
  Więc gdzie tutaj jakiś czynnik moralny ?

  Szczerze mówiąc najpierw poprawmy samych siebie a potem oceniajmy innych.

  Odpowiedz
  1. Wizard

   Nie zgadzam się z Twoją oceną. Opisujesz klasę polityczną jako reprezentacje narodu co do wartości etycznych niby na jakiej podstawie? Jaki procent narodu stanowią politycy? Pewnie poniżej 1 %. A to że władza korumpuje wiedzieli i starożytni.
   Patrzysz na świat przez własny pryzmat etyki – nie widzisz problemu że robi ktoś coś nieuczciwego bo jak piszesz, zaliczasz sie do tych „każdych”, co też byli z takiej luki w prawie korzystali. Problem jest taki, że zwykły człowiek by tak nie mógł (legalnie) jednocześnie zarabiać i pobierać emeryturę. Ja uważam że korzystanie z takiej luki jest nieuczciwie i tym samym rewiduje Twój pogląd, że „każdy”. Tak samo jest nieuczciwe wypłacenie odprawy i zatrudnienie następnego dnia. Niedawno była tak sytuacja w nowym rządzie – gościowi ze spółki skarbu państwa cofnięto przyznana wcześniej odprawę bo uzasadniono, że odprawa nie przysługuje, gdy ktoś nadal zostaje zatrudniony w państwowej spółce. Ale nie wątpnie że na poziomie gminy coś takiego oczywiście jest legalne, tym niemniej uważam, że wysłanie kogoś na emeryturę, przyznanie mu odprawy, po czym zatrudnienie jako emeryta etyczne nie jest.

   Odpowiedz
   1. hmmm

    Na wstępie przepraszam za swój błąd ortograficzny z pierwszej wypowiedzi.

    Wracając do tematu, no cóż, napisałem że około 90% obywateli naszego zacnego państwa postąpiło by w taki sposób. Może po prostu zaliczasz się do tych 10 pozostałych.

    Poza tym, pisać że się tak nie zrobi to już zupełnie coś innego niż faktycznie tak nie zrobić.
    Było już wielu takich co jedno mówili a inne robili.

    Tak, patrzę na świat przez własny pryzmat etyki, etyki którą przez ponad 25 lat wyrabiał u mnie właśnie ten naród, ten o którym piszesz że jest taki wspaniały i praworządny.

    Ostatnia sprawa, jeżeli coś jest legalne, to nie pojmuje jak możesz określać to mianem nieuczciwego?
    Ta Pani nie robi nic nieuczciwego, nie łamie prawa ani o drobinę.

    Aspekt moralny ? No widzisz, może i piszesz prawdę i dla Ciebie byłby to problem, ale dla niej nie jest i jest to tylko i wyłącznie jej prywatna sprawa.

    Inna rzecz to konsekwencje takiego działania. Jeżeli faktycznie jej potencjalni wyborcy stwierdzą że taka osoba im nie odpowiada, będzie to dla niej największa kara.

    Odpowiedz
 3. Swiątniczanin

  Chwileczkę…. Pani Kułaj ma czasami trudny charakter, sam tego doświadczyłem…ale jednego nie można jej zarzucić…. braku kompetencji. To ze od wielu lat jest wybierana do powiatu krakowskiego to efekt uznania dla jej doświadczenia. To ze poprzedni burmistrz Batko jak i obecny Witold Słomka korzystają z jej wiedzy doświadczenia szczególnie jeżeli chodzi o znajomość tak skomplikowanej materii jak księgowość budżetowa to też nie jest przypadek. Bedąc emerytem Pani Kułaj pracuje dalej- a cóż w tym dziwnego… co ma siedzieć w ciepłych kapciach przed telewizorem?. Efekty pracy jej Burmistrza? A popatrzcie np na ostatni ranking Swiątnik i GIGANTYCZNY skok o 339 pozycji na miejsce 25. Ranking „sukces ostatniej kadencji”. Grzebanie w portfelu Pani Kułaj pokazuje tylko zaściankowośc autorów tego artykułu. Jezeli jest dobra w tym co robi to jest za to dobrze wynagradzana. To ludzie wybierają ją do Powiatu, to burmistrz zatrudnia ją jako fachowca i tyle w temacie…

  Odpowiedz
 4. Sąsiadki z naprzeciwka

  Gdyby pan Batko słuchał pani Kułaj i radnych to votum nieufności wobec jego rządów by się nie pojawiło. Niestety tak był pochłonięty przysparzaniem sobie majątku, że z nikim się nie liczył. Zasłużenie stracił stołek. „W tej chwili tonący brzytwy się chwyta” bo poznał smak bezrobocia. Ani na senatora, ani na pracownika widocznie się nie nadaje, dlatego mąci ludziom w głowach wymyślając jaka to obecna władza „zła”. Skąd wziął się tak dobry wynik w rankingu miast ?! Dlaczego On pogrążył nas prawie że na dno ?! Żal mu, że inni potrafią lepiej zarządzać gminą ?

  Odpowiedz
 5. spokojny

  Spodziewana była akcja w sprawie P. Wandy Kułaj przez byłego burmistrza ale nic innego ten facet wymyślić nie potrafi. Cechuje go absolutna odporność na wiedzę a to ogranicza jego prawidłowe myślenie.Ten facet o dziwo był kilka lat burmistrzem tej gminy przegrał wybory’ ponieważ nie udało mu się zniszczyć konkurencji. Robił to na różne sposoby /donosy, pozwy sądowe, nieuzasadnione zwolnienia dyscyplinarne itp./ Obecnie startuje na dwa stanowiska bo wydaje mu się że jest jest tak elokwentny.Sokrates mówił ” wiem że nic nie wiem” a to był mądry facet. Wspomniany wyżej facet wie natomiast wszystko najlepiej . Znany mi profesor UJ mawiał „Boże ja ja boję sie facetów kurdupli.

  Odpowiedz
 6. Mariusz M......a

  Czepiacie się ludzi którzy wreszcie w Świątnikach radzą fachowo?!?! A dochody (lewe) byłego na szczęście burmistrza Batki przemilczacie? Jego afery, konszachty, i jego prywatę? Takie rządy popieracie? I śmiecie nazywać się NIEZALEŻNĄ stroną? To chyba jakaś kpina !

  Odpowiedz
  1. Michał Grzesiak Autor wpisu

   Nie popieramy niczyich rządów. Za czasów Pana Batko, strona jeszcze nie istniała, więc nie możemy się wypowiadać. Opisane przez Pana oskarżenia są przedmiotem postępowań sądów. Przypominam również że obecna władza w większości sprawowała funkcje za kadencji poprzedniego burmistrza, a zatem współrządziła. Wtedy wszystko było w porządku. Można powiedzieć, że obecni kandydaci odcinają się od swoich korzeni. Jeśli ma Pan jakiś ciekawy artykuł dotyczący opozycji, ale poparty jakimiś dokumentami, to chętnie zamieścimy. Z poważaniem Redakcja

   Odpowiedz
   1. spokojny

    A jednak Panie Michale mam wrażenie żę Pierwsza Niezależna Strona Gminy jest bardzo zależna od obecnej opozycji, którą stanowi stary przegrany burmistrz i Bogu ducha winnymi jego kandydatami na radnych/Oni niechcąco w coś wdepnęli/.Dlaczego tak sądzę? Otóż 12.11.14 o 9,54 bardzo nerwowo reaguje Pan na odpowiedż Mariusza M…..a pisząc „Przypominam również,że obecna władza w większości sprawowała funkcje za kadencji poprzedniego burmistrza, a zatem współrządziła.” Pan twierdzi zę wtedy wszystko było w porządku.Nieprawda żę ta obecna władza to akceptowała. Mądrze wyczekała do wyborów i zadała konieczny cios. Natomiast gdyby zareagowali wcześniej niż w wyborach oni zaliczyliby glebę bo gminny Łukaszenko tamtych lat by im tego nie darował. Teraz chciałby mu Pan pomóc w reaktywacji dawnego terroru, o reszcie nie wspomnę.

    Odpowiedz
    1. spokojny

     Panie Michale a kto jest wybitnym autorem tekstu ” Wanda Kułaj – podatniku daj mi zarobić” Nie podpisał się. A to ci spryciarz. Już w maju br wiedziałem co się będzie szykowało na ostatnie dni kampanii wyborczej. Dotarły do mnie zamiary tego łotra. Nie można było oszkalować P.Wandy np. że jest nieuczciwa. No to zaatakujemy Ją jej własnym oświadczeniem jak zwykle sporządzonym perfekcyjnie i dokładnie i uczciwie. Jeśli ktoś zapracował na emeryturę i ją śmie pobierać- to skandal ! A odprawa emerytalna należy się tylko raz w życiu -pobranie jej to skandal Najmowała mieszkanie i pobierała za to pieniądze – to skandal Zapłaciła od tych dochodów podatek to też skandal. Przyjęła nieopodatkowaną dietę jako radna do powiatu- to niemoralne! Wszystko to wywołuje jego zmartwienie o zdrowie Wandy jak to może wytrzymać. Za jeden dzień wyjazdu w miesiącu na sesję w powiecie odpracowuje przy innych ważnych okazjach. Jest bardzo wydajnym pracownikiem ponieważ cechuje ją niezwykła pamięć co budzi zazdrość u wspomnianego faceta ale to nie jego wina on się już taki urodził.

     Odpowiedz
 7. Zenon

  Jak ktoś ma plecy, które komuna mu stworzyła również w miejscu brzucha to zawsze będzie okradał gminę.To się w pale nie mieści żeby kobita zarabiała tyle a inni tyrają za 1600 zł.Trzeba nie mieć wstydu i godności…

  Odpowiedz
 8. Zenon

  Mam nadzieje że ludzie już jej nie wybiorą,niech idzie do któregoś sklepu,mamy ich tyle ,to będzie towar układać na półkach, wróci jej honor i poczucie pieniądza.

  Odpowiedz
   1. Zenon

    Jak się zarabia 200 tys to nie warto,ale normalnego człowieka to krew zalewa jak ktoś za ,,nic nie robienie tylko po SIEDZENIA, bierze taką kasę.

    Odpowiedz
    1. powiew_zagłady

     Cechuje się Pan podejściem do życia jak większość ludzi po 50 w mojej pracy. Jak usłyszą, że za piłkarza zapłacono 90 milionów funtów i że połowę z tego sam jeszcze dostanie za 5 lat gry to ich szlak trafia. Tylko nie są w stanie zrozumieć, że zyski z jego gry i marketingu na nim są dla klubu jeszcze większe. Bo dla nich tylko argumentem jest to 90 milionów i że jest to niemoralne. Ale sami cały czas chcieli by tylko podwyżki a na szluga wychodzą co godzinę.

     Więc może ta Wasz Wanda przynosi gminie więcej zysków niż zarabia. Sprawdził to ktoś?

     Odpowiedz
   2. spokojny

    Zenonku mam jeszcze jedno pytanie . Dlaczego zarabiasz tak mało – może żle pracujesz albo nie chciało Ci się uczyć? a może nie umiesz zadbać o własną godność? Ciekawy jestem w jakim jesteś wieku jeśli po 60 to Cię rozumię . W twojej młodości liczyłyby sie najbardziej odciski na rękach ale to już minęło. Jeśli jesteś młodszy to nie jestem w stanie pojąć Twojej głupoty.

    Odpowiedz
 9. spokojny

  Przegrany burmistrz zabiera głos na temat moralności innych. Amoralna dla niego jest czyjaś praca na emeryturze i pobieranie za to wynagrodzenia. Według tego faceta emeryci powinni zrezygnować z należnej im odprawy. A niby dlaczego? Od tych dochodów został zapewne zapłacony podatek i to niemały.Po przegranych wyborach w/w poszukiwał ambitnej pracy oferując swoje doświadczenie w kilku miejscach ale nikt go nie chciał. Ten facet nie ma ani trochę samokrytycyzmu. Wydaje mu się że jest tak mądry,że wszyscy marzą żeby nimi rządził. Stąd te jego kilkakrotne starty do sejmu albo w senatory.Ostatni start w senatory miał mu zapewnić immunitet przed wyczynami ostatnich lat jako burmistrza/ zmoczył sobie tyłek/. A to według niego jest bardo moralne. Mam wątpliwości czy ten facet potrafi odróżnić dobro od zła. To ma pewnie związek z jego” odpornością”

  Odpowiedz
 10. myslacy

  Ludzie zastanówcie się oczym piszecie…Widzę, że temat basenu jest znowu podnoszony a trzeba się zapytać kto za to zapłaci? Czy ktoś wie ile kosztuje wybudowanie takiego basenu a potem jego utrzymanie? Pozatym każdy z nas może jechać na basen do Wieliczki, Skawiny, Myślenic czy Krakowa, odległość raczej nie wielka jest a w szkołach są programy dla dzieci, dzięki którym mogą jeździć za darmo. Nie sztuka wybudować coś ale trzeba jeszcze to utrzymać, stąd moje pytanie ile osób odda np. rocznie 200zł na utrzymanie takiego basenu? bo licząc około 5000osób dorosłych daje to kwotę 1mln a to raczej byłoby za mało na utrzymanie… Pan Batko bardzo pisze o tym w swoim programie ale nie pisze skąd weźmie na to pieniądze, pisze o programach UE które to mogą dofinansować a za jego kadencji nasza Gmina nie dostała ani zł z takich projektów bo jemu się nie chciało oto starać bo było to zbyt skomplikowane i potem przychodzą różne kontrole…

  Odpowiedz
 11. eLDrzej

  Właściwie jak komuś nie pasuje praca p. Kułaj w gminie to jedynym wyjściem jest głosowanie na p. Batkę, bo on raczej jej nie zatrudni ponownie.
  Wyborcy mają wpływ tylko na jej „terenową” prace w radzie powiatu. Niech mi ktoś nie mòwi że mając tyle obowiązkòw dobrze wykonuje czynności radnego powiatu.
  Ja osobiście jej nie zapomnę jak chodziła „po wsi” i obgadywała Lewandowską i namawiała do głosowania na pana B.

  Odpowiedz
  1. Swiątniczanin

   Czytam te komentarze i oczom nie wierze…. Tutaj nie ma rozmowy na temat jak rozwiązywać problemy powiatu, tutaj jest rozmowa na temat wynagrodzenia Wandy Kułaj. Mnie mój dziadek kiedys powiedział taka frazę : „Słuchaj każdy w życiu ma to na co zasługuje”. Jezeli pracodawcy —-Czytaj wyborcy Wandy Kułaj od 12 lat zatrudniają ją w Starostwie Powiatowym to znaczy ze na to zasługuje….., Jezeli burmistrz Słomka zatrudnia tą Panią w Urzedzie Gminy do kontroli budżetu to znaczy …….ze ona na to zasługuje. Przez 20 lat nie słyszałem o żadnych nieprawidłowościach nawet od najgorszych wrogów tej Pani. Powiem wiecej słyszałem ze Pani Lewandowska udzieliła poparcia dla Pani Kułaj pomimo iz kilka lat wczesciej Panie za sobą nie przepadały. Co to oznacza ?… to oznacza jedno Dla mnie Pani Kułaj zasługuje na kolejną kadencję. A jej portfel zostawiam wscibskim ciekawskim szukającym podobnych tematów na Pudelku . Zenon!!! nawet nie wiesz ile Doda ostatnio zarobiła sprawdz koniecznie …

   Odpowiedz
   1. Wizard

    Proszę się nie wypowiadać na wyrost – p. Kułaj jeszcze nie została radną na kolejna kadencję więc zobaczymy, jak faktycznie wyborcy ją podsumują (ją lub partię polityczna, z listy której startuje).
    To że kogoś burmistrz zatrudnia nie świadczy o kompetencjach tylko znajomościach. Wiadomo że kierownicze stanowiska w gminie są „polityczne” i przy zmianie władzy większość poleci i nie pomogą nawet kompetencje warte nagrody Nobla. Proszę też nie podawać niepotwierdzonych plotek o udzielonych poparciach.

    Odpowiedz
 12. Rzeszotary rządzą

  Nie zabieram głosu odnośnie żadnej ze stron, ale widzę ze Swiatniczanin i myślący to jak nic pracownicy urzędu którzy dostali przykaz atakowania konkurencji i bronienia obecnych władz, Pan Spokojny tak się rozkręcił, ze do spokoju to mu trochę brakuje i dopatruje tu albo samej Pani Kułaj, albo kogoś z rodziny. Dyskutujcie, ale na temat. Jest artykuł to trzeba go umieć przeczytać ze zrozumieniem, a później się do niego merytorycznie odnieść. Skoro jest o Kułaj to po co pisać o Batko? Napiszcie do portalu artykuł o Batko to będziecie go komentować.

  Odpowiedz
  1. spokojny

   Nie jestem kobietą tego jestem pewny. Macie to wyjaśnione. Ujawnię się niedługo. Nie mam nic do ukrycia. Wszystko co czytam czytam ze zrozumieniem i umię czytać. Oprócz wiadomości sportowych interesuję się wieloma dziedzinami. Czytając można też przyjąć tylko do wiadomości to co się czyta albo starać się dojść co też autor artykułu kombinuje. A to już jest domena ludzi naprawdę myślących. Przepraszam, że zwracam się do Was wieoloosobowo , ale ” Rzeszotary rządzą” ?

   Odpowiedz
  1. Wizard

   A co? Usuwa ktoś posty czy coś? Niezależny nie oznacza że bezstronny ani że opozycyjny. Autor ma swoje poglądy i jak widać jest swoboda wypowiedzi co ktoś myśli o tym. Co ciekawe, w jednym poście jedna osoba z Ochojna zarzuciła autorowi, że trzyma z władzą, a teraz jak widać wręcz przeciwnie. Już prędzej można wyciągnąć wniosek, że niezależność autora to nie popieranie ani pana S ani pana B.

   Odpowiedz
    1. Wizard

     Widziałeś kiedyś bezstronne dziennikarstwo? Proszę się obudzić i zobaczyć jakim świecie żyjemy. Zmieniono tylko nazwę z subiektywnego dziennikarstwa na „opiniotwórcze”.
     Niezależność dziennikarska jest wtedy, kiedy dziennikarz może pisać z nowym sumieniem i nie ma nad sobą cenzora w postaci wydawcy czy urzędnika. Proszę sobie przeczytać w słowniku, co oznacza w języku polskim „niezależny”

     Odpowiedz
 13. zniesmaczony

  Zenonie – trzeba było uczyć się w szkole to byś teraz miał wypłate z jednym zerem więcej. Zazdrość to brzydka cecha i zawsze gubi. No ok – ja też zazdroszcze Kułajowej jej głowy. No ale co mam zrobić, że nie urodziłem się aż taki mądry. Dla mnie jasne są fakty -> Jesteśmy drugą gminą w małopolsce po Niepołomicach. Mi to wystarczy, żeby ocenić sytuację.

  Odpowiedz
 14. Ania

  Uważam, że o ile można pobierać emeryturę i nadal pracować, to brakiem szacunku dla mieszkańców, którzy płacą podatki jest to, że Kułaj się rozmyśliła i postanowiła nie odpoczywać, tylko wrócić do pracy, to powinna oddać odprawę, bo odprawę bierze się po definitywnym zakończeniu pracy, a ona przecież wróciła.

  Odpowiedz
  1. powiew_zagłady

   I to jest najmądrzejsza wypowiedz w tym temacie. Branie emerytury i pracowanie dalej na stanowisku (obojętnie jakim) jest jak najbardziej normalne (czego zrozumienie przez niektórych jest dość trudne). Jednak odprawę bierze się tylko raz przy końcu pracy u danego pracodawcy. Wzięcie odprawy i zatrudnienie się po tygodniu na tym samym stanowisku jest niemoralne.

   A i uprzedzając proszę darować sobie komentarze, że jestem przeciwnikiem pani Kułaj, bo moje wszystkie poprzednie wypowiedzi jej broniły.

   Odpowiedz
 15. zniesmaczony

  No ale co za różnica kiedy kto wziął odprawę? Odprawe dostaje sie tylko raz.. bo prawnie Ci sie to nalezy. Ja na razie mam do emerytury kilka lat, ale oczywiście, że nie zrzekłbym się odprawy! Ty Aniu zrzkłabyś się?

  Odpowiedz
 16. obiektywny

  Druga gmina w Małopolsce ??? praktycznie brak kanalizacji , remont chodników i dróg w ostatniej chwili przed wyborami , brak orlika , brak ofert kulturalnych i sportowych dla dzieci i młodzieży , kolejne plany miejscowe robione pod dyktando interesów radnych…itd . Niestety nasza gmina nie jest druga w Małopolsce. Ten ranking to tylko zestandaryzowane dane z Gus

  Odpowiedz
 17. WBujas

  Uważam, że jakby miała trochę honoru, to by tą odprawę zwróciła, biorąc pod uwagę, że nadal pracuje u tego samego pracodawcy (więc jej się uczciwie nie należy), a poza tym to są pieniądze nas podatników. Pomyślcie sobie, że 2 lata temu w budżecie była dokładnie taka kwota przeznaczona na całoroczne utrzymanie dróg w naszej gminie!!!

  Odpowiedz
 18. ELżbieta

  Szanowni Państwo- przykre jest to jak mało ludzi w naszej gminie zna podstawowe zasady prawne jakie obowiązują w jego własnym kraju :(.
  Odprawa emerytalna to święte prawo każdego Polaka – taką odprawę można dostać tylko raz w życiu. Pani Kułaj dostała by ją albo teraz albo później. W żaden sposób nie zachowała się niemoralnie. Jest Polką, mieszka w Polsce i tutaj przez wiele lat pracowała, więc otrzymała zasłużoną odprawę.Dla mnie normalne, naturalne i nie widze w tym nic niemoralnego.

  W życiu tak zawyczaj bywa, że osoby które najwięcej mają do powiedzenie w sprawie moralności, najmniej jej przestrzegają – 🙁

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *