Wybory do Rady Powiatu Krakowskiego

indeks
Przedstawiamy Państwu listę kandydatów na Radnych Powiatu Krakowskiego. Jak Państwo zauważycie, są tam osoby doskonale znane z pełnienia funkcji w poprzednich kadencjach, ale są też nowe nazwiska reprezentujące młode pokolenie. Od Waszej decyzji zależy, czy chcecie, aby o naszej gminie decydowały osoby reprezentujące rutynowe podejście do rozwoju naszej okolicy.
Jak każda organizacja, Gmina potrzebuje wskazania nowych dróg realizacji rozwoju społecznego i infrastrukturalnego. Pomimo faktu zatrudnienia w Urzędzie Miasta i Gminy osoby pełniącej funkcję Radnego Powiatowego środki pozyskane dla rozwoju dróg i kanalizacji są dużo mniejsze niż w innych porównywalnych gminach . Dla przykładu: gmina Wieliczka: 76 mln zł; gmina Zielonki: 22 mln zł; gmina Liszki: 26,5 mln zł, a NASZA GMINA rzędu 6 mln ( w tym 2,5 mln zł na kanalizację). o fatalnym stanie technicznym dróg gminnych i powiatowych wiedzą wszyscy mieszkańcy i coroczny żal wyrażany przez urzędników na pewno nie pomaga w rozwiązaniu problemów. Warto się zatem zastanowić, czy kolejny wybór tych samych nazwisk jest idzie w dobrym kierunku? Brak widocznej poprawy powinien skłonić wyborców do głosowania na osoby młode, reprezentujące inny system wartości i nie uwikłane przez lata w układy władzy i potrafiące wyrazić swój sprzeciw.

16 listopada to Państwo będą decydować!obwieszczenie

 

9 myśli nt. „Wybory do Rady Powiatu Krakowskiego

 1. Zyga

  Kolego, jak nie można porównywać? Wystarczy porównać proporcjonalnie. Sam podajesz linki z ilością mieszkańców w poszczególnych gminach, więc podziel sobie kwotę dotacji przez ilość mieszkańców lub powierzchnię, a i tak wyjdzie przepaść.
  A’propos Twojej informacji, która Gmina jest bliżej Krakowa, sprawdź dobrze, bo jakby nie patrzeć na mapę, to każda z tych gmin jest w tej samej odległości od Krakowa, czyli z nim graniczą.
  Perspektywy rozwoju w głównej mierze zależą od rządzących i nie wiem w czym takie Liszki są lepsze od naszej gminy? (Być może w kiełbasie, ale nie wyborczej).
  A tak poważnie perspektyw rozwoju nie można zbudować bez dobrych dróg, kanalizacji i infrastruktury.

  Odpowiedz
  1. ww

   Trzeba też zobaczyć na dochody Gminy, nie bronię naszej ale dochody Gmin o których mówimy są sporo większe choćby z powodów terenów inwestycyjnych oraz większego biznesu, którego u nas nie ma i nigdy nie będzie bo nie ma na to terenów. My jesteśmy raczej sypialnią Krakowa i tu żadna władza nic nie zmieni a już na pewno nie były burmistrz który co niektórym umknęło z pamięci robił nie wiele a woził się wszędzie autem gminnym z szoferem i pewnie miał spore udziały przy sprzedaży pewnych działek tu i tam :-), obecny też nie wiele lepszy a innych kandydatów niestety nie ma :-(…

   http://krakow.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_malopolskie/portrety_gmin/powiat_krakowski/zielonki.pdf

   Odpowiedz
   1. ALbert

    hmmm… Na jednym z osiedli w Zielonkach mieszka więcej osób niż jest w naszej gminie. „Sypialniami” są wszystkie ościenne gminy, ale nasza jest raczej na szarym końcu.
    Poza tym przedmówca ma rację, z terenów inwestycyjnych gminy Zielonki, Liszki czy Zabierzów można by wykroić obszar połowy naszej gminy.

    Odpowiedz
 2. migi

  Popatrzmy na sąsiedni Siepraw jak tworzy choćby strefę przemysłową i firmy z naszej gminy się przenosza!Świątniki w tym kierunku nie robią nic oprócz powstających w ostatnim czasie sklepów

  Odpowiedz
  1. ww

   W naszej Gminie nie ma takich możliwości bo nie ma terenów, które można by przeznaczyć na taki cel, wystarczy sobie sprawdzić ilu terenów jest właścicielem nasza Gmina a szkoda bo przykład Sieprawia jest bardzo pozytywny. Te sklepy to też przesada bo na pewno któreś padną, ale każdy ma prawo inwestować w co chce.

   Odpowiedz
 3. mieszkaniec Świątnik Górnych

  Witam serdecznie naszych internautów, ja chciałbym zabrac głos w paru sprawach odnosnie naszej gminy : a mianowicie z tego co widzę władzę w naszej gminie prowadzi zawsze ( podaję zawsze Pani Wanda Kułaj ) bo tak było za kadencji Pana Leszka Batki I tak jest teraz za kadencji Pana Witolda Słomki ta kobieta jest idealnym politykiem tylko nie w naszej gminie, owszem do Parlamentu Europejskiego jak najbardziej ponieważ nikt nie będzie wiedział o co jej chodzi ( a to tylko o kasę ) więc deputaty będą na miejscu dla gminy nic nie robi i dba o własne podwórko jak każdy polak tylko że ta Pani jest użędnikiem publicznym, a co za tym idzie jej nie przystoi tylko ma dbac o mieszkańców którzy ją wybrali, tera trzęsie kiecką bo to może byc koniec jej kadencji i dla tego taka frustracja w gminie Ha Ha Ha. A tak na marginesie Adam ludzie z gminy nie piszą bo są zastraszeni bo nikt nikomu nie jest w stanie zaufac tylko wy jak to określasz napływowi możecie coś zmienic a ja wam pomogę bo idę w mysl mojej koleżanki Pani profesor Z UJ. Jak coś ci sie w głowie nie mieści to miej to w d—–pie j tak jest z naszą władzą w Gminie, mam nadzieje że na razie, 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *