Kiełbasa wyborcza

Kampania wyborcza jesroboty-drogowe-181-OBRAZKY.PL_zcze na dobre się nie rozpoczęła, a gmina rzuca w każdej wsi kiełbasę wyborczą w postaci to 20 metrów asfaltu, to 15 metrów korytek odprowadzających wodę, to jakąś dziurę zalepią itp.

Zastanawiające jest to, że przez poprzednie 3 lata kadencji władza nie zrobiła prawie nic poza tym co było zatwierdzone przez poprzednią ekipę rządzącą, a w tym roku, a przede wszystkim przez ostatnie dwa miesiące, wszędzie widać jakieś drobne działania. Nic tylko pogratulować naszej władzy umiejętności manipulowania mieszkańcami. Teraz wszyscy ich będą kochać, bo przecież tak dużo robią!!!

Może nasunie się komuś jakiś komentarz w tej sprawie? Zapraszamy do dyskusji!!

 

Redakcja

16 myśli nt. „Kiełbasa wyborcza

 1. hmmm

  Brak niestety jakiegoś solidnego podsumowania co kto zrobił w kończącej się kadencji.
  Znowu przychodzą wybory i znowu jak już ktoś pójdzie głosować to wybierze te same nazwiska.
  Ale nie ma co się dziwić, po prostu kompletny brak informacji.

  Odpowiedz
 2. hmmm

  Panowie cały dzień instalowali barierki przy skarpie na styku Wrzosowej i Nad Wilgą. Super, pytanie tylko kiedy zostanie przeprowadzony remont tego skrzyżowania ?

  Odpowiedz
 3. Wrząsowianin

  Rondo we Wrząsowicach miało być już 4 lata temu. Ale pamiętajcie wszyscy, że dopóki Pan Ujma będzie radnym w tej gminie, to do tego czasu rondo nie powstanie, bo nie ważne jest dla niego bezpieczeństwo we Wrząsowicach tylko to, że jego działka straci na wartości. Wystarczy przypomnieć ile już było wypadków w tym miejscu. Sklep jest na skrzyżowaniu i ludzie tam parkują, a bądźmy szczerzy, mało kto zwalnia na tym skrzyżowaniu. Wystarczy nie wybrać Pana Ujmy na kolejną kadencję, a rondo powstanie.

  Odpowiedz
  1. hmmm

   Dobrze wiedzieć!
   To jest skandal z tym skrzyżowaniem, chyba jedno z najniebezpieczniejszych w regionie.
   Bardzo proszę, żeby portal http://swiatnikigorne.org/ przygotował jakiś artykuł na temat tego skrzyżowania, co kiedy i dlaczego jeszcze nie jest zrobione.

   Niestety kolesiostwo w samorządach jest jeszcze większe niż w przypadku parlamentu.

   Odpowiedz
   1. mama

    a mnie się wydaje że przesadzacie. jest wiele rzeczy które Radny Ujma zrobił, tylko nie każdy z Was to widzi.
    rondo na pokrzywnicy??? już od dawna wiadomo że nie ma takiej szansy aby ono powstało, bo jak? nie ma tu tyle miejsca i powiat też swoje dodał. poza-tym to nie sam jeden Ujma decyduje o tym czy będzie rondo i nie on je finansuje 😀
    najważniejsze dla mnie jest to że zostało poszerzone pobocze to raz a dwa to chodnik, jest go kawałek na niebezpiecznym odcinku bo jak dzieci ze szkoły wracają to mają się gdzie schować a nie idą drogą !!! czy nawet jak z wózkiem idę to mam się gdzie schować.

    Odpowiedz
    1. Wrząsowianin

     A co takiego zrobił przez te kilka kadencji? Wyremontował strażnicę, z której za darmo korzysta tylko bardzo wąska grupa osób. A poza tym zgłaszanie na radzie jedynie zatkanych rowów, to nie jest wszystko, czego się wymaga od radnego. Czy możliwe jest, aby nie mieć swojego zdania podczas głosowań na sesji? przez ostatnie cztery lata w naszej gminie na każdej sesji jest 15 głosów za ( chyba że jak ktoś się nie zgadza to nie głosuje przeciw, tylko wychodzi do kibla). Jak jest głosowanie budżetu to wszyscy się zachwycają jaki jest super! A nikt nie zwraca uwagi, że kułaj w ciągu roku cały budżet przewraca do góry nogami i nikt nie wie o co chodzi i na co idą pieniądze. wystarczy obejrzeć jeden z filmów z sesji, gdzie wyszło na jaw, że pieniądze wpisane w jakiś fundusz remontowy poszły na 13-te pensje. Czy to jest uczciwe. Naprawdę czas na zmiany i trzeba cały ten syf wymienić!!!!!

     Odpowiedz
    2. hmmm

     jak dojdzie tam do śmiertelnego wypadku to:
     1) wszyscy powiedzą że nic nie mają sobie do zarzucenia
     2) nagle wszystko się będzie dało

     Odpowiedz
     1. majka

      Właściwie nie wiadomo o co tyle szumu, wiadomo że dla PRZECIWNIKA zawsze wszystko co robił Ujma jak i inni kandydaci jest negatywne, złe, sprzeczne z polem widzenia przeciwnika- na takiej rywalizacji świat stoi nie od dziś, normalne.
      Wytykając błędy kończącej się kadencji Burmistrza i Radnych należy pamiętać też o błędach poprzedniej władzy.
      Warto jednak zadbać o to by jak największy przekaz merytoryczny docierał do przeciwnika, nieco podnosząc mu klapki z oczu. Pochylmy się chwilę nad wspomnianą Ciebie strażnicą, piszesz że Ujma wyremontował ją owszem, widzi to każdy ale czy prócz tego że została odnowiona wiesz coś więcej na temat tego działania? Pytanie retoryczne. Strażnica została odremontowana w głównej mierze z programu Małopolskie remizy, z programu LGD Blisko Krakowa oraz po części odnowienie dofinansowywał UMiG ŚG. Wszystkie remizy w gminie korzystały z jednego bądź kilku z źródeł finansowania jakimi są: program LGD, programu Małopolskie remizy czy budżet UMiG ŚG.

      Trudno tez zrozumieć dlaczego tak negujemy Wrząsowice. Mieszkańcy powinni cieszyć się z ich rozwoju i tak też jest, jednak nigdy nie ma sytuacji że dogodzi się każdemu. Jest chodnik w kilku miejscach, kanalizacja, odnowiona remiza, wiele lamp, nowy asfalt na ul. Kraśnik etc.
      Jeśli po jednym czy kilku, w każdym razie niewielu nagraniach z Sesji Rady Gminy chcemy stwierdzać że Radni nie mają swojego zdania, to jest to zdecydowanie wadliwy tok rozumowania. Proszę z Ważyć na to że z Pana punktu widzenia jest to złe, ale dla innych miejscowości/ludzi/ przedsięwzięć jest to najlepsze rozwiązanie bo nie zostają ww. inwestycje/działania etc. zatrzymane a pozwalają się rozwijać.
      Sugeruje Pan że zatkane rowy są mało istotne? Widocznie nigdy nie miał Pan do czynienia z zalaną piwnicą, domem czy podwórkiem.
      Trochę szacunku, nazwiska z dużej litery się pisze, zachowujmy poziom dyskusji.
      I jeszcze nawiązując …mówicie SZANOWNA REDAKCJO o manipulacji ludźmi…hipokryzja. 🙂

      Do internauty hmm… wypadki zdarzają się wszędzie, gdyby było tu rondo nie zawsze byłoby ono tarczą ochronną przed wypadkiem a poza tym gdybanie, bezsensu lepiej je zostawić.

 4. aw

  „WIELKI” W PODPISIE DR I WSZYSTKO JASNE! JAK WYLECZYĆ GMINĘ ZE ZDROWEJ ŻYWNOŚCI… LEWIATAN, DELIKATESY I BIEDRONKA! ON NIC NIE WIEDZIAŁ CO POWSTAJE PRZY DZIAŁCE GMINNEJ NA, KTÓREJ MA/MIAŁ POWSTAĆ BASEN… WIELKA KPINA ! WYBORCY GŁOS NALEŻY DO WAS… 16.11.2014! CZEKAM PRZY URNACH I LICZĘ NA WASZ ZDROWY ROZUM!

  Odpowiedz
 5. Sąsiadki z naprzeciwka

  Myślę, że jeśli do władzy dorwie się 16-letni burmistrz to przedszkole w Świątnikach nie powstanie. Będzie mieszał, zmieniał, myślał, żeby przez następne 4 lata rodzinny biznes się kręcił. A jak dobrze wiemy pobyt w malowniczym ogrodzie to miejsce dla wybranych. Już nam w głowach miesza, żebyśmy zapomnieli jak był „uprzejmy i miły” dla petentów.

  Odpowiedz
 6. Albert

  Odnośnie artykułu – nihil novi. Wszędzie jak daleko spojrzeć (gdy nie ma mgły) trwają roboty budowlane, nowe chodniki, kanalizacje itp. W Krakowie otwierane są wielkie inwestycje, puszczane nowe tramwaje itd.

  Co obecny burmistrz oraz radni zrobili – łatwo zweryfikować. Niech ktoś weźmie ulotkę z przed 4 lat i wypunktuje co obiecywano, i co zrobiono. I niech się osoby ubiegające się o kolejną kadencje tłumaczą.

  A drugi z kandydatów na burmistrza niech wyjaśnia, czemu swoich propozycji nie wprowadził w życie przez 16 lat, chyba że przez ostatnie 4 lata wykoncypował sobie coś nowego.

  A wybór i tak będzie pewnie się sprowadzał do albo za, albo przeciw EX. I według tej reguły radni.

  Odpowiedz
 7. hmmm

  Internautko Majka,

  Celem mojej wypowiedzi nie jest gdybanie ale fakty.
  A są one takie że odcinek drogi o którym tu mowa jest odcinkiem bardzo niebezpiecznym.
  Nie stał się on taki w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, lecz wygląda tak niezmiennie od kilku lat.
  Jeżeli gdybaniem choć o 1% zwiększę szansę na poprawę istniejącej sytuacji, to przepraszam, ale nie zamierzam tego „zostawić”.

  Cieszę się z pozostałej części wypowiedzi, jest ona merytoryczna i na poziomie.

  „Trudno tez zrozumieć dlaczego tak negujemy Wrząsowice. Mieszkańcy powinni cieszyć się z ich rozwoju i tak też jest, jednak nigdy nie ma sytuacji że dogodzi się każdemu. Jest chodnik w kilku miejscach, kanalizacja, odnowiona remiza, wiele lamp, nowy asfalt na ul. Kraśnik etc.”

  Wybacz ale co proponujesz w takiej sytuacji ? Mamy cieszyć się że trzy przecznice dalej sąsiadom wyremontowali drogę i podpięli kanalizacje, podczas gdy my przez ponad rok musimy jeździć rozoraną drogą, czekając aż inwestor naprawi szkody w wygodnym dla siebie terminie (tak jak to było z ulicą Kraśnik ) ?

  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 8. Robert

  Ja też nie rozumiem toku myślenia Majki. Cieszcie się z tego co macie, bo mogło być gorzej? O to Ci chodziło?
  Mamy wspomnianego już wcześniej radnego z Wrząsowic, jak i drugiego naszego radnego z tej samej miejscowości, którzy rządzą nieprzerwanie przez kilka kadencji. Najpierw jako przyjaciele Pana Batko. Po zmianie władzy jako przyjaciele Pana Słomki (nikt nie mówi o zdradzie, może tylko zmiana poglądów, a może coś jeszcze…?). I czym to nasi Panowie mogą się pochwalić po tych kilku kadencjach. Nie piszę tu po to żeby ich krytykować, bo nawet nie znam osób, które z nimi konkurują, ale jako mieszkaniec Wrząsowic nie jestem sobie w stanie przypomnieć ich sukcesów. Majko, piszesz o chodnikach we Wrząsowicach. Super! Szkoda tylko że zarówno chodnik od Dulan jak i od Spacerowej nie prowadzi do nikąd. Jak mieszkaniec Spacerowej ma puścić dziecko do sklepu skoro kończy się 100 metrów przed skrzyżowaniem. Gdzie tu bezpieczeństwo. I nie mów mi, że rondo nie poprawia bezpieczeństwa, bo w tym momencie dajesz po gębie setkom włodarzy innych miast i wsi, którzy takie ronda zrobili.
  Na koniec prośba, skoro jest czas podsumowań proszę Cię skoro jesteś tak dobrze poinformowana, wymień mi dokonania naszych radnych z ostatniej kadencji i nie mów o remizie, bo niestety prawda jest taka, że mieszkańcy z niej za darmo nie mogą korzystać i jak ktoś wcześniej powiedział o prywatnym folwarku Pana Batko, to remiza we Wrząsowicach też jest takim folwarkiem.

  Odpowiedz
 9. Swiątniczanin

  Zawsze lepiej Cie oceniaja ludzie z zwenątrz niz wewnątrz. Trzeba o tym pamietac

  Sukces Kadencji 2010-2014. Ranking wspólnoty.

  z ostatniej chwili: SUKCES KADENCJI 2010-2014

  Dwutygodnik „WSPÓLNOTA” w dniu 31 października 2014 r. opublikował ranking mijającej kadencji dla wszystkich miast i gmin Polski: „Sukces kadencji – ranking Wspólnoty”.

  Zasadą przyjętą w tym rankingu jest uwzględnienie wskaźników pokazujących dynamikę zmian w minionych czterech latach. Ocenie poddany został więc postęp, jaki miał miejsce w trakcie mijającej kadencji.

  W kategorii łącznej „Sukces kadencji – podsumowanie” Świątniki Górne zajęły 25. miejsce w całym kraju i awansowały o 339 pozycje w rankingu (drugie miejsce w Małopolsce).

  Wysoka pozycja to wyróżnienie dla całego samorządu, który uzyskał ogromny awans w klasyfikacji w porównaniu z poprzednimi kadencjami.

  Świątniki Górne są jednym z dwóch miast Małopolski, które w tym rankingu znalazły się w pierwszej pięćdziesiątce małych miast całej Polski (poza nami w rankingu ujęte są Niepołomice).

  Wynik rankingu „Sukces kadencji – podsumowanie” jest sumą „sukcesów cząstkowych” na które składają się:

  1 – sukces finansowy – jak w minionej kadencji zmieniał się potencjał dochodowy budżetów samorządowych;
  2 – sukces ekonomiczny – mający obrazować zmiany w gospodarce lokalnej, rozwój lokalnych przedsiębiorstw, zmiany na rynku pracy;
  3 – sukces infrastrukturalny – będący odbiciem rozwoju infrastruktury technicznej w zakresie usług, za które odpowiadają gminy;
  4 – sukces edukacyjny – wyniki szkół oraz przedszkoli.

  Dla porównania podajemy pozycję naszej gminy w poprzednich edycjach tego rankingu:

  Wskaźnik: „Małe miasta. Sukces kadencji – podsumowanie”

  Świątniki Górne:
  – lata 2002-2006 pozycja 225,
  – lata 2006-2010 pozycja 364,
  – lata 2010-2014 – obecna kadencja pozycja 25 w rankingu. — w Gmina Świątniki Górne.

  Odpowiedz
  1. Olek

   Do Świątniczanina:
   Każda statystyka jest dobra jak przyjęte kryteria. Większość rankingów zarówno w Polsce, jak i w Europie jest tworzonych na zlecenie konkretnych instytucji. Przykładem są gazety motoryzacyjne, gdzie wysokie miejsca w rankingach mają marki, które akurat „przypadkowo” wykupiły reklamę w tych czasopismach. Nie twierdzę, że tu było podobnie, ale takiego scenariusza w tym przypadku również nie można wykluczyć. Niestety taki jest rynek, a jak wszyscy wiemy dobra propaganda jest najlepsza. To nic, że mieszkańcy nie odczuwają poprawy. Ważne, że liczby mówią coś innego.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *