Projekty uchwał

radaPo licznych prośbach naszych czytelników, o udostępnienie projektów uchwał, które będą przyjmowane (głosowane) na sesjach rady miejskiej, zwróciliśmy się z prośbą o dopisanie naszego adresu do listy mailingowej osób, do których wysyłane są treści uchwał. Otrzymaliśmy odpowiedź, iż z uwagi na fakt, iż żaden z Radnych w Świątnikach Górnych nie komunikuje się za pomocą poczty elektronicznej, takowa lista nie istnieje, a projekty uchwał są im przesyłane drogą tradycyjną… Niemniej jednak doceniamy inicjatywę ze strony Gminy i chęć współpracy zwłaszcza ze strony Pani Sekretarz Burmistrza Beaty Skalskiej, która pomimo lekceważącego tonu pisma (do jednego mieszkańca Gminy), zobligowała Urząd do zamieszczania projektów uchwał poprzez Biuletyn Informacji Publicznej.

Przypominamy, że do udostępnienia jakiegoś środka do kontaktu z Wyborcami, zachęcamy wszystkich Radnych, już od dawna – najbardziej racjonalnym wydaje nam się e-mail – a co za tym idzie darmowym – o ile łatwiej i taniej byłoby wysłać wszystkim korespondencje z załącznikami projektów uchwał w wersji elektronicznej… niż drukować, często dziesiątki stron, pakować, opłacać znaczki, itd.

Cieszymy się, że nasz cel został osiągnięty – oczywiście projekty uchwał znajdą Państwo wraz z zaproszeniami na poszczególne sesje na naszym portalu!

Poniżej pismo od Pani Sekretarz (oczywiście przez ePUAP – który polecamy do kontaktu z Gminą!)

projekty uchwał

Jedna myśl nt. „Projekty uchwał

  1. Tomek

    Szkoda tylko , że w naszej gminie nie ma żadnej listy mailingowej. Powiedzmy sobie szczerze, że wiekszość radnych nie potrafi włączyć komputera, a pojęcie „mail” to dla nich abstrakcja. Niestety wystarczy pójść na sesję Rady Gminy i można zobaczyć jaki to poziom. 14 na 15 radnych to marionetki Pani Kułaj i w większości przypadków głosują za czymś, o czym nie mają pojęcia. Pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *