Noc Muzeów – historycznie i kosmicznie

plakat_Noc_Muzeow_2014_w_WieliczceMuzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Noc Muzeów 16 maja (piątek) 2014 r., w czasie której na dziedzińcu Zamku Żupnego za sprawą robotów będzie wyjątkowo, bo kosmicznie i historycznie.Roboty przeznaczone do wykonywania różnych zadań zaprezentują studenci  Kół Naukowych:  INTEGRA Akademii Górniczo Hutniczej z Krakowa i OFF-ROAD z Politechniki Wrocławskiej. Wśród pokazywanych będzie robotScorpio 3 -laureat II nagrodyw konkursie łazików marsjańskich zorganizowanym przez University Rover Challenge w USA w 2013 r. W wyjątkowy nastrój wprowadzi  Teatr Nikoli z Krakowa akcją teatralną  „Nie z tej ziemi”.

W części historycznej górniczą technikę przybliży prezentacja multimedialna a wystawa „Górnictwo w sztuce, sztuka w górnictwie” pokaże jak różny jest sposób postrzegania górniczego, podziemnego świata przezniezwiązanych z nim profesjonalistów i  pracujących w nim górników, wskaże na zaskakujące motywy powstania niektórych obrazów.  Warto zwiedzić ją z autorem o godz. 19.00. 

Choć impreza ma miejsce w nocy uczestniczy w niej dużo dzieci. Z myślą o nich, w godzinach  19.00 –21.00, prowadzone będą zajęcia interaktywne na zamkowym dziedzińcu.

Od lat bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się zwiedzanie  Muzeum na III poziomie kopalni soli, które  możliwe będzie po wcześniejszej rezerwacji prowadzonej od   13 maja  do wyczerpania miejsc tylko pod numerem tel. 12 278 58 49. 

Warto też zobaczyć sam Zamek Żupny, który w 2013 roku został wpisany na  Listę Dziedzictwa UNESCO. W tę jedyną w roku noc rozświetli go specjalna iluminacja.

Program szczegółowy: www.muzeum.wieliczka.pl

plakat_Noc_Muzeow_2014_w_Wieliczce

Zapraszamy również do Krakowa, a szczegółowy plan imprezy w Mieście Królów Polski znajdą Państwo tutaj.

noc-muzeow-muzeum-historyczne-krakow-2014-05-09-530x737

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *