XLII Sesja Rady Miejskiej w Świątnikach Górnych (wniosek o pozwolenie na przejazd powyżej tonażu)

mqdefault30 kwietnia o godzinie 10.00 odbyła się najdłuższa Sesja Rady Miejskiej w Świątnikach Górnych, w jakiej braliśmy udział. Stało się tak pomimo, iż na prośbę członka ŹŚDW dyskusja na temat ich wniosku została przełożona na kolejne rady (bez ustalenia konkretnego terminu).

Najbardziej czasochłonne było sprawozdanie z pracy lokalnego komisariatu policji – sprawozdanie bardzo skrupulatne i zagłębiające się w statystyki napawające optymizmem! Byliśmy, też świadkami sprawozdań z Straży Pożarnej, Muzeum i Ośrodka Kultury.

Ważną dla lokalnych przedsiębiorców była sprawa, poruszanych od dawna pozwoleń na przejazd pojazdów powyżej tonażu. Wszystkie informacje – dotyczące pozwoleń na okaziciela – znajdą Państwo tutaj. Jest to na pewno łatwiejsze niż by się wydawało – kwestia dostępu do informacji! Polecamy wszystkim przedsiębiorcom wyrobić pozwolenie na okaziciela i następnie w razie kontroli być w kontakcie z kierowcom i udostępnić wymagane zezwolenie.

W ramach aktualizacji – protokół z poprzedniej (XLI) Sesja znajda już Państwo na stonie Bip

a u nas już dzisiaj nagranie z ostatniej sesji w zakładce filmy.

Na koniec chcielibyśmy podziękować Radzie za gościnne, a Panu Przewodniczącemu Rady – Waldemarowi Pawłowskiemu dziękujemy, również za udzielenie głosu, dzięki czemu udało nam się uzyskać zapewnienie od Pana Komendanta Komisariatu w Świątnikach Górnych o wysyłaniu nam informacji na temat zajść i interwencji na terenie naszej gminy (pisma nie przynosiły efektu – mamy nadzieję, że teraz już będzie okey).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *