Goethe-Institut zaprasza na projekt INSTYNKT GRY!

12274788-STANDARDGra jest praktyką kulturową obecną w życiu ludzi od tysięcy lat. Gry towarzyszą nam w życiu, kształtują i pobudzają naszą wyobraźnię, a także zachęcają nas do osiągania coraz lepszych wyników. Jednakże jeszcze nigdy wcześniej codzienność ludzi we wszystkich grupach wiekowych nie była tak bardzo przesiąknięta i nacechowana elementami gry. Obserwatorzy mówią w tym kontekście o trendzie określanym z języka angielskiego gamification, a zatem zniesieniem granicy między rzeczywistością a grą, między pracą a rozrywką.

Poprzez projekt INSTYNKT GRY! Goethe-Institut chciałby lepiej przyjrzeć się znaczeniu tego zjawiska. Przy czym istotna tu jest dyskusja i zastosowanie gier nie tylko w kontekście komercyjnym, lecz umieszczenie tego tematu w centrum dyskursów kulturowych. W ramach cyklu wystaw, festiwali, koncertów i dyskusji Goethe-Institut naświetli z różnorodnych perspektyw efekty synergii możliwe z połączenia gier ze sztuką, nauką i życiem społecznym. Więcej informacji o wątkach gier znajduje się w magazynie.

INSTYNKT GRY! to projekt międzynarodowy, koncepcja interdyscyplinarna i zmieniająca się w zależności od miejsca. Wydarzenia tego cyklu od 2014 roku odbędą się w Krakowie i Lublanie, zaś od 2015 roku – w Pradze, Budapeszcie, Bratysławie, Koszycach i Wilnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *