Projekt „Już Pływam” w naszej Gmienie – to się chwali!

juz-plywam_baner_internet_20x4cmWszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy biorą udział w programie dofinansowanym przez Województwo Małopolskie „Już Pływam”.

W programie weźmie udział 261 uczniów z klas I – IV. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu, w Wieliczce, w okresie od 1.03 do 30.06.2014 roku.

Udział w kosztach:

22.930 zł. (21%) Województwo Małopolskie

26.100 zł (24%) Rodzice (po 100zł)

61.435 zł (56%) Gmina Świątniki Górne

Projekt, mający na celu mądre i aktywne  zagospodarowanie czasu wolnego młodych Małopolan po zakończeniu zajęć lekcyjnych, daje każdemu uczniowi szkoły podstawowej szansę zdobycia umiejętności pływackich, będąc równocześnie wsparciem finansowym dla małopolskich gmin, które chcą organizować naukę pływania dla swoich dzieci.

Kluczowe zagadnienia będące inspiracją do przygotowania i realizowania przez Województwo Małopolskie projektu pn. „Już pływam” to przede wszystkim: bezpieczeństwo dzieci na różnego rodzaju kąpieliskach, niewystarczający poziom nauki pływania w małopolskich szkołach oraz znaczenie nauki pływania w: profilaktyce zdrowotnej, zapobieganiu problemom wychowawczym, jak i upowszechnianiu kultury fizycznej w regionie i promowaniu aktywności ruchowej, stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *