Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Diamentem Forbesa

f_f_9350_224f6Muzeum Historyczne Miasta Krakowa po raz kolejny znalazło się w prestiżowym gronie Diamentów Forbesa – przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększyły swoją wartość. Nasza placówka znalazła się w kategorii firm z przychodami od 5 do 50 mln złotych.  

MHK uplasowało się na 90 miejscu w województwie małopolskim (w województwie małopolskim 172 firmy uzyskały status Diamentów Forbesa, w Polsce 1153). MHK jest jedyną placówką muzealną i instytucją kultury na liście z naszego województwa.

Lista Diamentów Forbesa została opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej wyniki finansowe oraz wartość majątku. Do wyceny wykorzystano dane uwzględniające m.in.: poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego oraz nakładów na inwestycje.

Link z zestawieniem z województwa małopolskiego: http://diamenty.forbes.pl/diamenty-forbesa-2014-laureaci-wojewodztwo-malopolskie,artykuly,170416,1,2.html
Link do ogólnopolskiego zestawienia: http://diamenty.forbes.pl/diamenty-forbesa-2014-lista-laureatow,artykuly,170506,1,4.html 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *