Uaktualnienia, protokoły… [aktual.]

bip

Informujemy, iż nasza Gmina nadrobiła wszystkie zaległości i są na bieżąco ze wszystkimi publikacjami – zarówno protokoły jak i budżety są już dostępne na stronie BIP – G R A T U L U J E M Y !    

oczywiście przypominamy, że zarówno budżet jak i relacje z Sesji Rady znajdą Państwo na naszej stronie!

*

19.12.2013

*

Już w najbliższy poniedziałek 23.12.2013 Sesja Rady Nr XXXIX. My chcieliśmy przy tej okazji poruszyć dwa tematy:

1) Protokoły z sesji rad w Świątnikach Górnych

2) Informacja o budżecie i jego realizacji.

Przypominamy, że każdy obywatel ma prawo do informacji dotyczącej życia publicznego i przedsięwzięć władzy. Tak więc pod linkiem: „protokoły” znajdą Państwo ostatni protokół z rady – niestety z maja 2013! Jednak polecamy lekturę, pełną ogólników, nie zawierającą nic kreatywnego…

Co tyczy się zaś budżetu – ostatni opublikowany tj. z 2011 roku znajdą Państwo tutaj. Obrady nad nowym planowane są na poniedziałek na 10.00 – zapraszamy!

Bez tytułu

2 myśli nt. „Uaktualnienia, protokoły… [aktual.]

 1. Wojtek

  Na początku kadencji protokoły ukazywały się regularnie, a w tym roku jest tragedia. Co do zawartości protokołów, to temat został poruszony na sesji we wrześniu. Ogólnie stwierdzono, że pani która tym się zajmuje była na szkoleniu, i że tak jest dobrze i więcej nie trzeba pisać, a jak któryś radny chce żeby całą jego wypowiedź zaprotokołować, powinien to zgłosić. Śmieszne jest to, że niektórzy radni pytali, a wręcz mieli pretensje, dlaczego protokoły są takie skrócone, pomimo tego, że conajmniej od stycznia są już w takiej formie, a na każdej sesji głosuje się przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji. Jednym słowem, niektórzy przez osiem miesięcy podnosili rękę nie wiedząc za czym głosują (wypadało by przynajmniej przeglądnąć protokół, nie zajmuje to dużo czasu). Jak tak jest również przy innych głosowaniach to gratuluję.
  Moim zdaniem, teraz przyjęto taką ogólnikową formę protokołów, bo po prostu niektóre wypowiedzi czy zachowania nie nadawały do upublicznienia i źle by wpływały na wizerunek gminy. Sam byłem świadkiem takiej sytuacji, gdzie radny za swoje zachowanie, po prostu powinien zostać usunięty z sali obrad i pomimo dwukrotnej prośby Przewodniczącego o zaprotokołowanie jego zachowania, w protokołach nic nie ma.
  Co do budżetu, to na każdej sesji przyjmowana jest uchwała „o zmianie uchwały budżetowej”, może dlatego nie ma w zakładce całej uchwały budżetowej bo co miesiąc są zmiany, ale w sumie co nas to obchodzi, ma być i już:)
  A tak ogólnie, to myślę, że wszystko można podsumować stwierdzeniem jednego z naszych urzędników, który poproszony o umieszczenie w internecie mapki, przedstawiającej gdzie będzie budowana kanalizacja we Wrząsowicach odparł: „A po co?”

  Rozpisałem się:) Pozdrawiam tych którym chciało się czytać moje żale:)

  Odpowiedz
 2. "wielbiciel" obecnych władz

  Naszym radnym i urzędnikom gminnym wydaje się, że nasza gmina to Wilkowyje i społeczeństwo jest tępe, że nie wie co to jest internet i wogóle ludzi nie interesuje co oni tam robią. Na szczęście już wkrótce wybory i ludzie drugi raz się nie nabiorą na obietnice Pana Burmistrza. Obiecywał wszystkim i wszystko i nadal obiecuje, szkoda tylko, że prawie żadnej obietnicy nie dotrzymał. Radni nasi, a szczególnie Ci z Wrząsowic również zostali przejęci prze ekipę Pani Kułaj i nie ma praktycznie żadnej opozycji ( OPRÓCZ PANA THIERA) , ktory sam coś próbuje zrobić. Niestety nasi radni są zastraszeni i boją się o własne tyłki i mają w tym jednym rację, bo po przyszłych wyborach będą już historią.
  Amen

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *