Załatwiając sprawy w Krakowie – zapłacisz za postój w kolejnych dzielnicach!

DLOKRNa mocy podjętej w dniu 24 kwietnia 2013 roku uchwały Rady Miasta Krakowa nr LXXII/1051/13, z dniem 1 lutego 2014 roku obszar obowiązywania SPP powiększy się o Stare Podgórze, Grzegórzki, Zwierzyniec, Krowodrzę i osiedle Oficerskie. Dokładny opis granic SPP, wraz z podziałem na podstrefy prezentujemy poniżej.

nowamapastrefy

Rozszerzenia strefy domagali się natomiast mieszkańcy dzielnic, w których się ona pojawi. Opłaty mają odstraszyć przyjezdnych i zwolnić dla mieszkańców miejsca postojowe. Ale im też władze miejskie zrobiły psikusa. W nowej strefie zameldowani tam krakowianie mogą wybrać tylko cztery ulice, na których będą parkować za ulgową cenę.

STAWKI OPŁAT:
za pierwszą godz: 3,00 zł
za drugą godz: 3,50 zł
za trzecią godz: 4,10 zł
za czwartą godz i kolejne: 3,00 zł

Dzięki poszerzonej strefie magistrat zarobi na krakowianach sporo pieniędzy. Przychody z parkowania skoczą z 24 mln zł rocznie do ponad 42 mln zł. Najbardziej ucierpią ci kierowcy, którzy nie mieszkają w strefie i nie będą mogli wykupić abonamentów mieszkańca za 10 zł miesięcznie. Będą musieli płacić 3 zł za godzinę w parkomacie lub wykupić abonament za 250 zł miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *