Queen symfonicznie w Filharmonii Krakowskiej

queenKoncert Queen symfonicznie w Krakowie 23 marca 2014.

Bilety od 89 złotych.

Koncert łączący nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 18-osobowego chóru Vivid Singers już 23 marca w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego.

Finał koncertu uświetni występ solisty – śpiewającego aktora – wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in. wyjątkową kompozycję „Barcelona”, którą Mercury nagrał z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe.

Projekt Queen symfonicznie w Polsce odniósł w Polsce wielki sukces. Na poprzednie koncerty w Białymstoku, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze i Lublina wyprzedano wszystkie bilety. Koncert z pogranicza rocka, orkiestry salonowej i 18-osobowego chóru cieszy się dużym zainteresowaniem.

Koncert podzielono na kilka części. W pierwszej Queen zabrzmi klasycznie w utworach pochodzących z lat 70., aż do ostatnich kawałków z płyty „Let Me Live”. To będzie prawdziwa gratka dla fanów Queen wykonana w premierowych opracowaniach stworzonych na potrzeby tego koncertu przez Jana Niedźwieckiego z Filharmonii Łódzkiej.

Druga część koncertu należy do rocka w nowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światł. Na zakończenie „Bohemian Rhapsody” w wersji na żywo. Nawet podczas międzynarodowych koncertów część operową odtwarzano z taśmy. Legendarnego wokalistę zespołu zagra Mariusz Ostrowski – aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi, który wykona „We Will Rock You”, „We Are The Champions” oraz „I Want To Break Free”.

Początek koncertu o godzinie 19

Bilety w przedsprzedaży w cenie 89 i 99 zł dostępne w sieci Ticketpro/Empik/Media Markt/Saturn, w kasie Filharmonii oraz Filmotechnice (Rynek Główny 9). W dniu koncertu ceny biletów wzrosną o 10 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *