Libertów: pirat drogowy zabił 17-latka na przejściu i uciekł [aktual.15.11.2013]

zakopKierowca Zabił i uciekł .
Kiedy Kamil wczoraj rano przechodził przez zakopiankę, była mgła, słaba widoczność. Krystyna Pec (Pani zajmująca się przeprowadzaniem dzieci przez pasy) twierdzi, że jeden samochód się zatrzymał, a volvo, które uderzyło w chłopaka – nie. Ponoć nawet nie hamowało. – Jego ciało odrzuciło 50 metrów dalej, nie mogę dojść do siebie – mówi.

Kierowca samochodu nie zatrzymał się, uciekł. Momentu wypadku nie zarejestrowała kamera drogowa obejmująca zasięgiem przejście. Niedługo potem na jeden z krakowskich komisariatów zgłosiła się 50-letnia kobieta, która twierdzi, że to ona potrąciła nastolatka.

– Ale samochód należał do kogoś innego, sprawdzamy więc, czy kobieta nie podstawiła się, czy to naprawdę ona była sprawczynią wypadku – tłumaczy Marek Korzonek, rzecznik policji w powiecie krakowskim. Na volvo znalezionym w Świątnikach Górnych biegli stwierdzili zniszczenia odpowiadające wypadkowi.

Wersji zdarzeń kobiety nie dowierza również rodzina Kamila. – To lekarka, niemłoda kobieta – mówi Stefania Nieć, ciotka Kamila. – Dziwne, że się nie zatrzymała… A potem sama się zgłosiła na policję. To nie trzyma się kupy – opowiada kobieta.

Dodaje, że cała rodzina podpisała się pod petycją w sprawie zbudowania w Libertowie bezkolizyjnego przejścia dla pieszych. Ale nikt nie sądził, że taki wypadek mógł się przytrafić akurat im. Wczoraj matka Kamila była w fatalnym stanie. Przyjechało do niej pogotowie.

Pierwszy news [ 14.11.2013]:

Kierowca zabił 17-latka na przejściu dla pieszych w Libertowie. Następnie uciekł z miejsca wypadku. Szuka go policja. Wszystkich mogących pomóc w ustaleniu sprawcy, lub tych którzy zauważą rozbite auto typu golf/astra prosimy o kontakt z policją (tel. 112, 997).

Do całego zajścia doszło na Zakopiance, kierowca uciekł w kierunku Myślenic.

Do wypadku doszło około godziny 6 rano. Samochód nadjechał z dużą prędkością od strony Krakowa. Na przejściu potrącił przechodzącego chłopaka, idącego do szkoły – poinformował Marek Korzonek z komendy powiatowej policji w Krakowie. Kierowca odjechał w kierunku Myślenic.

Poszukiwany samochód, volkswagen golf o grafitowym nadwoziu ma wgniecenia na masce i zbity reflektor, relacje innych świadków mówią o ciemno szarym starym oplu.

Mieszkańcy Libertowa, a także pobliskiego Gaju od lat domagają się budowy kładki dla pieszych w Gaju, przejścia podziemnego w Libertowie i przejścia w Mogilanach.

5 myśli nt. „Libertów: pirat drogowy zabił 17-latka na przejściu i uciekł [aktual.15.11.2013]

 1. Taki ja.

  Smutne na pewno, ale też żałosne, ile do chol*.* może kosztować kładka nad zakopianką, że od lat nie można jej wybudować ? Czy faktycznie to są aż takie miażdżące koszty ?

  Jak ją wkońcu wybudują, to możemy jej koszt podzielć przez ilość osób które tam zgineło i dostaniemy cenę ludzkiego życia wg urzędników!

  Odpowiedz
  1. swiatnikigorne.org

   z naszych informacji koszt takiej kładki ma w Libertowie ma oscylować między 3, a 5 MILIONÓW złotych… to też daje wiele do myślenia – co w mostku o nośności dla pieszych (a nie aut i tirów) ze schodami z dwóch stron, może tyle kosztować???

   Odpowiedz
   1. Taki ja.

    Może warto poprosić o szczegóły kosztorysu?
    Wtedy łatwo będzie sprawdzić gdzie „uciekają” pieniądze.
    Czy portal swiatnikigorne.org może wysłać prośbę o przekazanie informacji na podstawie których wyliczono powyższą kwotę ? Może są już gdzieś dostępne ?

    Odpowiedz
   2. kładka

    3 a 5 mln ? Za to można wybudować kilka domków jednorodzinnych na niedużych działeczkach ?
    Skąd taka kwota ?
    Wiem że kładka musi spełniać pewne standardy (wytrzymałość, ułatwienia dla niepełnosprawnych) ale 5 mln to chyba przesada ?!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *