Powstaje Makieta Kopalni Soli w Wieliczce

makieta2Obchody zbliżającej się wielkimi krokami Barbórki będą okazją do inauguracji niezwykłej makiety modelarskiej ukazującej tereny Kopani Soli w Wieliczce w okresie międzywojennym. Na 10 metrach kwadratowych, w skali 1:43.5,  zobaczymy budynki z tamtego okresu, pełny tabor kolejowy, otoczenie przyrodnicze, pracujących ludzi, a nawet przekrój części podziemnej kopalni. Wszystko to w pełni interaktywne i przystosowane do obsługi przez zwiedzających kopalnię gości.
Całość, w większości wykonana ręcznie na podstawie historycznych fotografii, stanowi niezwykłe artystyczne dzieło, unikalne w skali światowej, a wykonane przez firmę Locopark i Pana Macieja Golonkę, zapalonego modelarza hobbystę z Ochojna obok Krakowa. Makieta znajdować się będzie docelowo w komorze „Drozdowice III” położonej 110 metrów pod ziemią i prawdopodobnie będzie najniżej umieszczoną makietą modelarską na świecie.

makieta1
Obecnie prace nad projektem znajdują się na etapie końcowym, czyli dopracowywane są zewnętrzne szczegóły i elektronika. Po zakończeniu pracy całość zostanie w sześciu oddzielnych częściach przewieziona na teren kopalni, złożona i udostępniona zwiedzającym, jako jeden z eksponatów.

makieta_wiz

IMG_3035

IMG_3040

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *