Remont ul. Spacerowej oraz Kraśnik we Wrząsowicach [Aktual. 22.05.2015]

spacerowaMiło nam poinformować, wszystkie znaki na ulicy Spacerowej wskazują, że Gmina wywiąże się ze swych obietnic i lada dzień ruszy długo oczekiwany przez wszystkich remont tej tak ważnej dla kierowców i mieszkańców Wrząsowic ulicy. Pojawiły się już znaki informujące o tym, że ulica będzie zamknięta, więc czekamy na ten dzień 🙂 .

                                                                    Aktual. 09.04.2015

20150212_103735_resized

Jak to w naszej gminie bywa słowo niezwłocznie znaczy 30 dni, tak i teraz po 30 dniach oczekiwania otrzymaliśmy pismo dotyczące remontu ulicy Spacerowej. Dowiedzieliśmy się, że gmina rozw

aży remont ulicy w tym roku, musi tylko przekalkulować ile to będzie kosztować. Biorąc pod uwagę fakt, że liczą już od trzech lat i co roku obiecują tą drogę zrobić chyba mieszkańcy Spacerowej i Kraśnika oraz setki kierowców przemierzających codziennie tą trasę muszą pogodzić się z tym, że nakładki asfaltowej nie będzie. Co najwyżej zalepią dziury wątpliwej jakości asfaltem i na miesiąc będzie spokój. Przecież już jest po wyborach, a ani Pan Burmistrz, ani Pani Kułaj nie mieszkają we Wrząsowicach, więc mają mieszkańców w „poszanowaniu”. Szkoda tylko, że radny Waśniowski, który mieszka na ul. Kraśnik i przejeżdża codziennie Spacerową oraz jego żona, Pani Sołtys Wrząsowic też nie walczą o drogę. Przecież to nie jest jakaś końcowa droga z dwoma domami, tylko jedna z głównych, przelotowych tras.

 

Aktual. 18 lipca 2014

Parę dni temu ruszyły prace remontowe na ul. Kraśnik we Wrząsowicach – przypominamy, że prace wykonywane są w ramach naprawy po zrujnowaniu nawierzchni po budowie sieci kanalizacyjnej we Wrząsowicach – kwestia mocno kontrowersyjna z uwagi na fakt, iż ta ulica rozkopana była jako jedna z pierwszych, a naprawiona zostanie na samym końcu usługi…

Panie i Panowie z dumą informujemy, iż z drobnymi perturbacjami, remont ulicy Kraśnik został dziś zakończony!  Dodamy tylko, że wystarczyło poprosić Pana Kierownika, który osobiście nadzorował zakończenie inwestycji i została przy okazji załatana „ta największa” dziura na spacerowej! Bardzo dziękujemy…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

*

 Aktual.18.07.2014

*

Nie zmienia to faktu, że już od najbliższego poniedziałku  21.07.2014 pojedziemy po nowej nawierzchni – ekipa budowlana zaplanowała na dziś kładzenie podkładu, a na jutro ostatecznej asfaltowej nakładki – wykonawca oświadczył, że dojazd do posesji przy ul. Kraśnik, w trakcie trwania remontu (8.00-16.00) może być utrudniony, ale będzie możliwy.

Cieszymy się szczęściem mieszkańców ulicy kraśnik, lecz nie zapominamy o Spacerowej, na której (jak widać na naszych zdjęciach) nawet walec musi omijać dziury szerokim łukiem!

 • P7181977
 • P7181978
 • P7181979
 • P7181974
 • P7181975
 • P7181976
P71819771 P71819782 P71819793 P71819744 P71819755 P71819766
Slideshow HTML Generator by WOWSlider.com v3.8

*

25.10.2013

*

Dostaliśmy odpowiedź w sprawie remontu nawierzchni dróg gminnych we Wrząsowicach. I tak remont nawierzchni ulicy spacerowej został wstrzymany ze względu na konieczność dokonania zmian w dokumentacji projektowej oraz  zmiany pozwolenia na budowę kanalizacji.

W odpowiedzi Gmina obliguję się dokonać obiecywanego remontu po wybudowaniu kanalizacji w tym rejonie – Przewidywany termin do 15.07.2014 r. Początkowy termin przeprowadzenia prac remontowych: 06.2013.

Co tyczy się zaś ulicy Kraśnik  – czyli naprawa drogi po robotach kanalizacyjnych zostanie wykonana po zakończeniu prac w całym rejonie – i tu znowu pojawia się data 15.07.2014 r. Dostaliśmy też zapewnienie, że w chwili obecnej będzie na bieżąco wykonywane uzupełnianie ubytków podbudowy… nasuwa się pytanie dlaczego mieszkańcy jednej ulicy mają cierpieć przez remont innej?

Wynika z tego, że wszyscy czekamy na wakacje! Jednak po rozmowach z robotnikami wykonującymi prace kanalizacyjne we Wrząsowicach, nie mamy pewności co do roku?!

19 myśli nt. „Remont ul. Spacerowej oraz Kraśnik we Wrząsowicach [Aktual. 22.05.2015]

 1. "wielbiciel" obecnych władz

  Znając wywiązywanie się naszych władz z obietnic przedwyborczych, na remont drogi przyjdzie nam czekać do następnych wyborów. Gdyby przy Kraśniku mieszkal burmistrz już dawno byłby nowy asfalt (tak jak sobie ostatnio zrobił przy swoim domu i firmie).

  Odpowiedz
  1. Kraśnik

   Zgadzam się w pełni, przy domku pana burmistrza asfalcik dało się położyć.
   A co z innymi.. a co go to obchodzi, do wyborów jeszcze trochę zostało, a on przecież po Spacerowej i Kraśniku codziennie nie jeździ (brawo panie Słomka) !!!

   Może ktoś powinien porobić zdjęcia nawierzchni przy domkach obecnej „władzy”, porównać ich stan z Kaśnikiem i umieścić na portalu, ot tak żeby pokazać gdzie obecna władza ma mieszkańców.

   Odpowiedz
 2. lamahama

  Auto – autem, ale proszę spróbować przejść wzdłuż szkoły językowej jak trochę popada… masakra – można byt tam wypożyczalnię kajaków założyć! a i jeszcze ten syf co robi ekipa od kanalizacji przy swoim składowisku – gratulacje!

  Odpowiedz
  1. wielbiciel

   Kolejny raz ktoś z urzędu się popisał.
   Doprowadzili kanalizacje do 4 domów a rozwalili dojazdy do kilkudziesięciu posesji.

   Pozdrowienia dla bystrzaków z urzędu!

   Odpowiedz
 3. amahamal

  Czyli jednak się nie da 🙁
  Do połowy tego roku musimy męczyć się ze zniszczeniami na Krasniku jakie spowodował wykonawca kanalizacji.

  „Dostaliśmy też zapewnienie, że w chwili obecnej będzie na bieżąco wykonywane uzupełnianie ubytków podbudowy… ” – ubytki uzupełniają ziemią ?! Czujecie… ziemią.. średniowiecze. Rozwalili asfalt a uzupełniają ziemią która jest wymywana przy każdym deszczu.
  Nawet wózkiem nie da się przejechać.

  Chyba cyknę kilka fotek i dołączę do nich nazwę firmy, wykonawcy jako reklamę wraz ze zdjęciem przedstawicieli władzy jako patronów tej pomysłowej inwestycji.

  Odpowiedz
 4. spacerem_jestem

  15.7 już tuż tuż, zobaczymy czy ktoś wywiąże się z obietnicy (nie spodziewałbym się).
  Ubytki od dłuższego czasu nie są uzupełniane, czyżby wykonawcy skończyły się zapasy ziemi ?!
  Kolejny raz okazało się że mieszkańcy są totalnie bezradni, droga od roku jest rozorana, nikt nic nie wie (każdy mówi co innego), a gmina ma wszystko totalnie gdzieś.

  Jak można tak zniszczyć drogę a jej naprawę odłożyć na kilka miesięcy?
  Ktoś tutaj upadł mocno na głowę. To nie jest jakaś boczna dróżka prowadząca w pole, tylko główna droga dojazdowa do wielu posesji.

  W normalnym kraju, naprawa nawierzchni wykonywana jest zaraz po zakończeniu robót na danym odcinku, a nie w jakimś odległym i wygodnym dla wykonawcy terminie.

  Wielka prośba do portalu żeby ponownie zainteresował się tą sprawą i odświeżył temat!

  Odpowiedz
 5. aw

  NO CÓŻ „WIELKI” UWAŻA, ŻE SPACEROWA SŁUŻY DO SPACERÓW I TO W ODPOWIEDNIM OBUWIU… CZYTAJ W KALOSZACH…

  Odpowiedz
  1. miau_miau

   Zgadzam się że na spacerowej powinny pojawić się chodniki. Ta droga jest bardzo niebezpieczna dla pieszych (zakręty, brak chodnika, słaba widoczność poboczy, nadmierna prędkość).

   Mam nadzieję że pieniądze na chodnik jednak się znajdą, w końcu rusza kampania samorządowa!

   Odpowiedz
   1. aw

    OBAWIAM SIĘ, ŻE NA CHODNIKI TRZEBA POCZEKAĆ DO NASTĘPNEJ KAMPANII WYBORCZEJ… TA PO NACISKACH ZROBIŁA TYLKO DROGĘ… ALE WALCZYĆ TRZEBA, A MOŻE SIĘ UDA…

    Odpowiedz
    1. miau_miau

     Niestety, jedyne co kiedyś udało mi się znaleźć w oficjalnych dokumentach, to program „zachodnikowania” Wrząsowic ma się zakończyć w okolicach (jeżeli dobrze pamiętam) 2017 albo 2020. Więc jeszcze przyjdzie poczekać.
     A szkoda, bo chodniki powinny być priorytetem, poprawiają one nie tylko bezpieczeństwo ale i uatrakcyjniają okolicę, jeżeli chodzi o nowych potencjalnych mieszkańców.

     Odpowiedz
 6. miau_miau

  No cóż, po pierwsze to jestem pozytywnie zaskoczony że remont rozpoczął się zgodnie z terminem.
  Po drugie to jestem również zaskoczony (pozytywnie) że panowie nie wylali bezmyślnie asfaltu na starą nawierzchnię tylko coś tam zryli i położyli jakiś podkład.

  Oczywiście jak to w naszym kraju, ktoś sobie przypomniał już po nałożeniu podkładu i jego przewalcowaniu, że trzeba się przekopać przez drogę. Przejeżdżając autem w sobotę pod wieczór (19.07) zauważyłem dwóch panów którzy rozorali pasek drogi, a potem wypełnili go ziemią i próbowali zagęszczać malutką zagęszczarką.

  Efekt jest taki że na świeżo położonym asfalcie, dokładnie w tym miejscu zrobiły się już koleiny (hopki) , które wyraźnie odczuwa się jadąc autem, a które pewnie za pół roku zamienią się w ubytki.
  Mam tylko nadzieję że wykonawca poprawi ten mały kawałeczek, albo że inwestor (gmina) nie przyjmie remontu bez tej poprawki. Inaczej już na dzień dobry mamy koleiny, a remont jeszcze nie ukończony.

  Panów od zagęszczareczki pozdrawiam!

  Odpowiedz
 7. hmmm

  Ciekawi mnie kiedy Gmina zechce wyremontować Spacerową ?

  Oczywiście nie chodzi o zapchanie dziury tymczasowym wypełnieniem, ale taki prawdziwy remont nawierzchni, albo choćby taka pseudo prowizorka jak na Kraśniku w zeszłym roku.

  Kiedyś ktoś w tych dziurach samochód zgubi…

  Odpowiedz
  1. Redakcja Autor wpisu

   Wysłaliśmy zapytanie do gminy, ale jak to u nas, musimy poczekać miesiąc na odpowiedź. Będziemy informować na bieżąco.

   Odpowiedz
    1. Kasiek

     Ulala, wszyscy milczą… a dziury jak są tak są.
     Może wyświetlenie paru zdjęć ze spacerowej pod domeną http://wrzasowice-wizytowka.pl/ z linkiem do oficjalnej strony gminy oraz zdjęciami i nazwiskami fundatorów (radni + burmistrz) przyśpieszy rozwiązanie problemu ?

     Kiedyś w tych dziurach zgubię wózek z dzieckiem… .

     Odpowiedz
 8. Redakcja Autor wpisu

  Jest światełko w tunelu. Dostaliśmy informację, że prawdopodobnie będzie remont Spacerowej w czerwcu!
  Miejmy tylko nadzieję, że tym razem Gmina dotrzyma słowa.
  Pozdrawiamy Redakcja!

  Odpowiedz
  1. Redakcja Autor wpisu

   Próg został usunięty w związku z remontem i położeniem nowej nawierzchni na Spacerowej. Kiedy położą asfalt próg wróci na swoje miejsce. Pozdrawiam

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *