Po sąsiedzku: Otwarte Mistrzostwa Polski – Wystawa Modeli i Budowli Kartonowych – Skawina

modele19 i 20 października w Hali Sportowej Gimnazjum nr 1 w Skawinie przy ul. Witosa 4 odbędą się XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych  – Skawina 2013.

Modelarską tradycją stało się już, że w październikowy weekend zjeżdżają do Skawiny miłośnicy kartonowego budownictwa z całej Polski, m.in. z : Torunia, Warszawy, Oleśnicy, Krosna, Szczecina.  Kierownictwo nad wydarzeniem sprawuje Józef Małysa. Organizatorzy szacują, że w ciągu dwudziestu lat odbywania się Mistrzostw liczba eksponatów  osiągnie 6 000 sztuk.
Pokazane  na wystawie modele militarne dają uczestnikom konkursu możliwość zapoznania się z historią budowy, charakterystycznymi sylwetkami modeli wojskowych, kolorystyką oraz ilością detali wysoko punktowaną przez Komisję Sędziowską.

Organizatorem Mistrzostw jest Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Gimnazjum nr 1 w Skawinie, Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju w Warszawie i Małopolski Zarząd Wojewódzki LOK w Krakowie.

W sobotę (19 października) zgłoszenia są przyjmowane do godz. 9.00, tuż przed rozpoczęciem prac Komisji Sędziowskiej.

Wystawę prac można oglądać w sobotę od godz. 15.00 do 21.00, w niedziele od 8.00 do 14.00.

W sobotę w godz.:  16.00 – 19.00 zapraszamy szczególnie dzieci i młodzieży do lat 14, na zawody  modelami latającymi klasy F1N.

Uroczyste zakończenie i podsumowanie Mistrzostw odbędzie się o godz. 14.30, 20 października.

Wydarzeniu z okazji Jubileuszu towarzyszyć będzie szereg atrakcji m.in. losowanie nagród, „ powrót do tamtych lat” – czyli odtworzenie dokumentacji filmowej z poprzednich zawodów oraz wiele innych niespodzianek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *