Kraków festiwal Fanaberie | Tydzień Ferformans

F_100x70_FINAL-plakatnawwwOd 23.09 do 1.10.2013 potrwa w Krakowie festiwal Fanaberie | Tydzień Ferformansu.

W trakcie Fanaberii Bunkier Sztuki zamieni się w „platformę przekształcania” – miejsce, w którym artyści, aktywiści, krawcowe, dzieci, zwierzęta i rośliny zamienią Twoje ubranie w dzieło sztuki, a Ty staniesz się chodzącą galerią. Fanaberie to tydzień warsztatów i performansów!

Podczas tygodnia ferformansu zaproszeni do projektu artyści wraz z publicznością założą społeczność produkującą i przetwarzającą ubrania. Tekstylia staną się zarówno artystycznym tworzywem, jak i tematem twórczej dyskusji. W Galerii Bunkier Sztuki odbędą się warsztaty i performansy. Z Galerii będzie można wynieść sztukę (i to w dodatku na sobie!), zamiast ją kontemplować. Do projektu celowo nie zostali zaproszeni projektanci mody, lecz artyści sztuk wizualnych. Dzięki przerabianiu, malowaniu, naszywaniu i przeszywaniu przemienią ubrania w unikatowe, niepowtarzalne, sygnowane dzieła sztuki.

Przyjdź do Galerii Bunkier Sztuki, przynieś niepotrzebne ubrania, poznaj artystów, weź udział w warsztatach i twórz!

Koszula przerobiona przez Justynę Koeke będzie cenna na wieki. Dziury w swetrze ozdobione przez Kasię Dorotę spowodują, że nie wyrzucisz go nigdy. Suisse Marocain przemieni Ciebie i Twoje ciuchy w ekspresyjny obraz. Claudia Vogel i Małgosia Markiewicz zaburzą radość przymierzania i kupowania w Galerii Krakowskiej, Monika Drożyńska rozprawi się z własną garderobą, a Áine Philips przejdzie ulicami Krakowa w czerwonej sukni, której tren poruszy miasto.

W czasie Tygodnia Ferformansu w Galerii Bunkier Sztuki odbędą się performansy (także w przestrzeni publicznej) i pokazy wideo (przed Galerią i w jej wnętrzu). Zapraszamy!

Fanaberie to impreza kulturalna o charakterze międzynarodowym.

Szczegółowy program wydarzenia>>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *