II Festiwal – Zaklęte w Dyni

dyniaDyniowe imprezy organizowane są od lat na całym świecie i wszędzie tam są to wydarzenia ogromnie popularne, przyciągające z roku na rok rzesze fanów i turystów. Od ubiegłego roku takie wydarzenie ma także Małopolska. Przed nami bowiem organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta II Festiwal Zaklęte w Dyni. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się pod patronatem Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego i obfitować będzie w szereg atrakcji. 

O dekoracyjnych możliwościach dyni będzie można przekonać się w trakcie bezpłatnych warsztatów carvingowych, które odbędą się 21 września 2013 r. w Krakowie (os. Ogrodowe 15).  W trakcie zajęć, które poprowadzą mistrzowie carvingu z Krakowskiej Szkoły Restauratorów, poznać będzie można sztukę artystycznego rzeźbienia w warzywach i owocach. Zapisy na warsztaty przyjmowane są osobiście w biurze Stowarzyszenia (os. Centrum A 6a,  Kraków, tel. 12 644 68 10 wew. 25, 518 659 075) do 18 września lub do wyczerpania miejsc. 

Dla osób indywidualnych, rodzin i instytucji przygotowano niezwykłe dyniowe konkursy. Zdolnościami plastycznymi i talentem będą mogli wykazać się Ci, którzy zdecydują się wystartować w konkursie plastycznym Dyniowe cudeńka. Jury oceniać będzie oryginalność wykorzystania dyni jako tworzywa plastycznego, pomysłowość aranżacji i ogólny wyraz artystyczny. Natomiast Dynia jaka jest, każdy widzi to konkurs adresowany do hodowców i pasjonatów, którzy mogą pochwalić się dyniowym okazem o imponującej wielkości, oryginalnym kształcie czy kolorze. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są do 17 września. Szczegółowe zasady uczestnictwa określa regulamin, który wraz z programem całego Festiwalu można znaleźć na www.zakletewdyni.pl. 

            Najwięcej dyniowych atrakcji czeka jednak na te osoby, które 22 września wezmą udział w imprezie finałowej Festiwalu. W godzinach 14.00-18.00 na terenie zielony przy os. Centrum E w Krakowie królować będzie dynia. Na przybyłych czekać będą dyniowe warsztaty dla dzieci i młodzieży, rękodzieło artystyczne dla dorosłych i  seniorów, dyniowy kącik gier i zabaw rodzinnych, dyniowe gry, zabawy i łamigłówki dla najmłodszych,  dynia na sportowo  –  rodzinne konkursy sprawnościowe, czytanie z dynią w tle, dyniowe malowanie twarzy oraz wiele innych atrakcji. Uczestnicy imprezy będę mogli otrzymać także e-book’a z przepisami na dyniowe pyszności. Konkursy, pokazy i degustacje dla uczestników przygotują także Prymat sp. z o.o. oraz Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie. 

Festiwal zakończy wystawa fotograficzna, która w październiku prezentowana będzie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, będącej partnerem Festiwalu.   

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. 

Kontakt:
Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty
tel. 12 644 68 10 wew. 25, 518 659 075

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *