Dni otwarte – EUROPEUM – wstęp wolny!

europeum_03Zapraszamy na Dni otwarte EUROPEUM – Ośrodka Kultury Europejskiej. W nowy oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie przy pl. Sikorskiego będzie można oglądać kolekcję sztuki europejskiej.

PROGRAM:13 WRZEŚNIA – PIĄTEK
10.00 – 14.30 – zwiedzanie Galerii z przewodnikiem przeznaczone dla szkół; co 30 minut rozpoczęcie zwiedzania dla wcześniej zapisanych 10 klas.

ok. godz. 20.00 (po zmierzchu) – kino na dziedzińcu – projekcja filmu Młyn i Krzyż L. Majewskiego

14 WRZEŚNIA – SOBOTA
10.00 – 17.30 – zwiedzanie Galerii z przewodnikiem przeznaczone dla osób indywidualnych; co 30 minut rozpoczęcie zwiedzania dla grup nieprzekraczających 25 osób; chętni zbierają się przed wejściem do EUROPEUM.
Przez cały dzień, w godzinach otwarcia Muzeum, możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanego aktywnego zwiedzania rodzinnego. Do zabawy można włączyć się i przerwać ją w każdym momencie (o ile liczba osób znajdujących się w Muzeum w danej chwili na to pozwala). Karty zadań do indywidualnej pracy do pobrania u osób koordynujących. 

Swoje drzwi otwiera przed Wami dawny spichlerz. Podczas pierwszej wizyty rozglądajcie się uważnie, aby dobrze zapamiętać, jakie skarby kryją w sobie jego stare mury. Przywitajcie się z Beethovenem, Voltaire’em i Mickiewiczem, aby dalej, podążając tropem zagadek, przenieść się w przeszłość i odkryć, czym handlowała na swym straganie przekupka, jakie były marzenia rycerza Dona Kichota oraz kto i jak rzucał kośćmi. Aby nie pośliznąć się na zamarzniętym kanale ani nie zabłądzić w lesie, w rozwiązywanie przygotowanych zadań z pewnością będą musiały zaangażować się zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie.

15 WRZEŚNIA – NIEDZIELA
10.00 – 17.30 – zwiedzanie galerii z przewodnikiem przeznaczone dla osób indywidualnych; co 30 minut rozpoczęcie zwiedzania dla grup nieprzekraczających 25 osób; chętni zbierają się przed wejściem do EUROPEUM
11.00 – 17.00 – Dzielnicowa gra terenowa przeznaczona dla dorosłych – przestrzeń galerii oraz najbliższa okolica EUROPEUM (plac Sikorskiego, ulice: Garncarska, Studencka, Czapskich, Kapucyńska, Loretańska), z ich zakamarkami i bogatymi kontekstami historycznymi, staną się planszą do gry dla uczestników, którzy, z pomocą instrukcji otrzymanej na starcie, przyjrzą się bliżej tej części miasta i poznają jej historię. Podążając za wskazówkami, przejdą całą trasę, rozwiązując wszystkie zagadki i odkrywając tajemnice. Na pierwszych 10 drużyn, które ukończą zabawę i poprawnie wykonają zadania, będą czekać niespodzianki.
Jedna drużyna może liczyć maksymalnie 4 osoby!

16.00 – 18.00 – FOTOOBRAZY z Teatrem Figur – happening przed głównym wejściem

Wstęp bezpłatny!

Jedna myśl nt. „Dni otwarte – EUROPEUM – wstęp wolny!

  1. MarysiaH

    Od jutra zaczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Nie bedzie latwo ale trzeba sie wziac za siebie. Szukalam duzo w necie i mam juz dobry sposob na schudniecie, wpiszcie sobie w google – xxally radzi jak szybko schudnac – i powiedzcie co o tym sadzicie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *