Wadowicki starosta ujawnił umowy zawarte przez powiat

z9567232Q,WadowiceStarostwo w Wadowicach ujawniło, jako trzecie w Polsce, w Biuletynie Informacji Publicznej wszystkie umowy cywilno-prawne, jakie powiat zawarł od początku roku. Starosta Jacek Jończyk w komunikacie podkreślił, iż uczynił to w imię przejrzystości i jawności wydatków funduszy publicznych.

Dzięki tej, godnej pochwały, decyzji każdy może sprawdzić sposób wydatkowania środków publicznych przez powiat wadowicki. Publikacja rejestru świadczy o jawności działań urzędu – poinformował Jończyk.

W rejestrze, który będzie na bieżąco aktualizowany, obecnie znajduje się 501 umów. Ich łączna wartość opiewa na kilka milionów złotych. Rejestr zawiera informacje o dacie umowy, okresie obowiązywania, kto z kim ją zawarł, wartości, a także o ewentualnym współfinansowaniu z funduszy UE. W zestawieniu znalazły się umowy na kwoty od kilkuset do ponad miliona złotych. Najwyższa: zamówienie dostawy dokumentów komunikacyjnych i oznaczeń w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych opiewa na 1,2 mln zł.

Na utrzymanie promu na rzece Wiśle starostwo przeznaczy ponad 26 tys. zł, a za przesyłki pocztowe zapłaci Poczcie Polskiej blisko 300 tys. zł. Kwotą 107,2 tys. zł powiat dofinansuje zakup i wymianę w przychodni specjalistycznej wykładziny podłogowej na antypoślizgową.
Samorząd wspiera szereg inicjatyw i wydarzeń społecznych, kulturalnych i sportowych, jak plenery twórcze, zawody szachowe, czy rajdy turystyczne. Znalazły się także umowy na bezkosztowe usługi – np. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie może bezpłatnie użytkować nieruchomość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *