Miesięczne archiwum: Marzec 2015

Plac zabaw w OCHOJNIE

ochojno plac zabawChyba już każdy mieszkaniec naszej gminy wie, że od jutra, czyli od 1 kwietnia do 31 maja 2015r do godz 23.59 na stronie :www.nivea.pl/podworko będzie można oddawać swoje głosy na Ochojno. W 40 lokalizacjach, które otrzymają największą liczbę punktów zostaną wybudowane niepowtarzalne Podwórka NIVEA.
Zasady są proste, aby wygrać, trzeba głosować!
Dla nas to kilka sekund pracy dziennie, dla naszych najmłodszych pełne godziny radosnych zabaw na placu zabaw za ponad 100 000zł!
Czytaj dalej

PIT-a ślij z centrum handlowego

pitNie zwlekaj ze złożeniem zeznania podatkowego do końca kwietnia. Już w weekend 13-15
marca 2015 roku możesz wysłać swojego PIT-a podczas zakupów. Przez trzy dni
pracownicy małopolskiej administracji podatkowej będą czekać na Ciebie w czterech
galeriach handlowych w naszym regionie. Pomogą Ci wypełnić zeznanie podatkowe i od razu wysłać je elektronicznie bezpośrednio do Twojego urzędu skarbowego. Czytaj dalej

Remont ulicy Myślenickiej – aktualizacja

remont drogi15.12.2014 poinformowaliśmy na stronach portalu o wysłaniu zapytania do naszego Burmistrza odnośnie remontu ulicy Myślenickiej w Krakowie (http://swiatnikigorne.org/?p=2645). Gmina przekazała zapytanie do ZIKIT w Krakowie, a ten poinformował nas, że do 10 marca da odpowiedź. Pismo z odpowiedzią nadeszło (przedstawiamy je poniżej), Czytaj dalej

Wypalanie traw

wypalanie 2Za nami zaledwie kilka ładnych dni w tym roku, a już niestety występują pierwsze podpalenia traw. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Jest to jednak całkowicie błędne myślenie. Rzeczywistość wskazuje, że wypalanie traw prowadzi do

Czytaj dalej

UWAŻAJ NA „WNUCZKA”!

kgp_11_0– Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy… – taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą. Oszuści działający metodą „na wnuczka” wprowadzają swoje ofiary w błąd, podając się za członka rodziny, prowadzą rozmowę w taki sposób, że potencjalna ofiara sama „zgaduje”, że rozmawia z kimś z rodziny – wnuczkiem, bratankiem, siostrzenicą. Przestępcy, wciągając ofiarę w swoją grę pozorów, sprawiają, że nawet nie wie kiedy traci oszczędności życia. Pamiętajmy, że wystarczy jeden telefon do rodziny, aby potwierdzić, z kim mamy do czynienia. Czytaj dalej

Wybory Sołtysów, Rad Sołeckich oraz Zarządu i Przewodniczącego Zarządu

sołtysW ślad za ogłoszeniem przekazanym przez nasze Władze przedstawiamy Państwu informację o zebraniach w poszczególnych miejscowościach.

Na Sesji w dniu 26 lutego 2015 roku Rada Miejska w Świątnikach Górnych podjęła uchwały w sprawie przeprowadzenia wyborów Sołtysów, Rad Sołeckich oraz Zarządu i Przewodniczącego Zarządu Osiedla w Świątnikach Górnych.
Harmonogram zebrań w poszczególnych miejscowościach przedstawia się następująco:

OLSZOWICE W celu dokonania wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej zwołuje się zebranie wiejskie w sołectwie Olszowice w dniu 10.03.2015 r. o godz. 18.00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszowicach ul. Św. Floriana 1.

WRZĄSOWICE W celu dokonania wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej zwołuje się zebranie wiejskie w sołectwie Wrząsowice w dniu 11.03.2015 r. o godz. 18.00 w budynku Klubu Młodzieżowego we Wrząsowicach ul. Wrzosowa 7.

RZESZOTARY W celu dokonania wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej zwołuje się zebranie wiejskie w sołectwie Rzeszotary w dniu 17.03.2015 r. o godz. 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach ul. Pod Dębiną 47.
ŚWIĄTNIKI GÓRNE W celu dokonania wyboru Zarządu i Przewodniczącego Zarządu zwołuje się zebranie mieszkańców miasta Świątniki Górne w dniu 18.03.2011 r. o godz. 18.00 w Strażnicy Kultury w Świątnikach Górnych, ul. Bruchnalskiego 4.

OCHOJNO W celu dokonania wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej zwołuje się zebranie wiejskie w sołectwie Ochojno w dniu 24.03.2015 r. o godz. 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Ochojnie ul. Podhalańska 27.