Miesięczne archiwum: Grudzień 2013

Załatwiając sprawy w Krakowie – zapłacisz za postój w kolejnych dzielnicach!

DLOKRNa mocy podjętej w dniu 24 kwietnia 2013 roku uchwały Rady Miasta Krakowa nr LXXII/1051/13, z dniem 1 lutego 2014 roku obszar obowiązywania SPP powiększy się o Stare Podgórze, Grzegórzki, Zwierzyniec, Krowodrzę i osiedle Oficerskie. Dokładny opis granic SPP, wraz z podziałem na podstrefy prezentujemy poniżej.

Czytaj dalej

Queen symfonicznie w Filharmonii Krakowskiej

queenKoncert Queen symfonicznie w Krakowie 23 marca 2014.

Bilety od 89 złotych.

Koncert łączący nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 18-osobowego chóru Vivid Singers już 23 marca w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego.

Czytaj dalej

Bezpłatne szkolenia z języka angielskiego

indeksCentrum Szkoleniowe Masterlang zaprasza mieszkańców województwa małopolskiego do udziału w bezpłatnych kursach języka angielskiego w projekcie „Angielski w Małopolsce” oraz „Akademia językowa 50+”. Kursy obejmują 120 godzin zajęć na poziomie od A1 do B2. Uczestnicy szkoleń otrzymają międzynarodowe certyfikaty. Szkolenia  współfinansowane są przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj dalej

Sylwester na Rynku w Krakowie

Największe polskie gwiazdy, wśród nich m.in. Perfect, Lady Pank, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, Brodka, Natalia Kukulska, Tatiana Okupnik, Czesław Śpiewa, Wilki, Feel, Mrozu, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska, Future Folk, a także finaliści i uczestnicy uwielbianych przez publiczność telewizyjnych show X Factor i Mam Talent, pojawią się w Krakowie, aby wspólnie z mieszkańcami miasta świętować ostatnią noc w roku.

Czytaj dalej

Konkurs Szopek Krakowskich

W najbliższy czwartek 5 grudnia Muzeum Historyczne Miasta Krakowa po raz 71. organizuje Konkurs Szopek Krakowskich. Tego dnia już od rana szopkarze ze swoimi dziełami będą przybywać na Rynek Główny pod pomnik Adama Mickiewicza, aby zgłosić szopki do konkursu. O godz. 12.00 barwny korowód ruszy spod pomnika na scenę ustawioną na Rynku, gdzie nastąpi prezentacja szopek.