Miesięczne archiwum: Listopad 2013

Kraków – Boska komedia

bk93328Festiwal odbędzie się od 8 do 15 grudnia 2013 r. Boska Komedia to subiektywny przegląd przedstawień nowego polskiego teatru. Festiwal daje widzom szansę zobaczenia w ciągu jednego tygodnia najciekawszych sztuk sezonu, z teatrów z całego kraju. Dla twórców jest to okazja do rozmów i promocji swojej twórczości przed krytykami i producentami zza granicy. Festiwal organizowany jest przez Łaźnię Nową oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Czytaj dalej

Libertów: pirat drogowy zabił 17-latka na przejściu i uciekł [aktual.15.11.2013]

zakopKierowca Zabił i uciekł .
Kiedy Kamil wczoraj rano przechodził przez zakopiankę, była mgła, słaba widoczność. Krystyna Pec (Pani zajmująca się przeprowadzaniem dzieci przez pasy) twierdzi, że jeden samochód się zatrzymał, a volvo, które uderzyło w chłopaka – nie. Ponoć nawet nie hamowało. – Jego ciało odrzuciło 50 metrów dalej, nie mogę dojść do siebie – mówi.
Czytaj dalej

Kraków – Wymień się płytą

dzk_artetekaMiłośników muzyki, gier komputerowych, filmów i audiobooków czeka nie lada atrakcja: specjalna edycja akcji Drugie Życie Książki organizowana – już po raz drugi – wspólnie z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie. W niedzielę (17 listopada) od godz. 15.00 w Artetece WBP w Krakowie przez godzinę wymieniać się będziemy wyjątkowo nie książkami ale właśnie płytami z filmami i muzyką, a także grami komputerowymi i audiobookami.

Czytaj dalej

Nie będzie referendum ws. obowiązku szkolnego 6-ścio latków

3D human pulling a ropeZapraszamy do zapoznania się z informacją o naszych kochanych wybrańcach – przedstawicielach społeczeństwa w sejmie.
Dzięki takim informacjom mamy okazję przekonać się, czy aby na pewno to nas reprezentują posłowie… poniżej lista kto jak głosował (dot. posłów z małopolski)
Czytaj dalej

Po sąsiedzku: I Eko-Rajd XL

eko_rajdZapraszamy 9 listopada br. na „ I Eko Rajd XL”, który wystartuje w Wieliczce. Podstawowym celem imprezy jest promocja eco drivingu i prezentacja wielu ciekawych samochodów z dużymi, nowoczesnymi silnikami, które nie tylko spełniają normy Euro 4, ale palą zaskakująco mało paliwa.

Czytaj dalej