Miesięczne archiwum: Wrzesień 2013

Wirtualny spacer po Małopolskich muzeach już możliwy!

muzeaBezpłatnie i z dowolnego miejsca na świecie, przez 24 godziny na dobę, może wirtualnie poznawać obiekty z 35 małopolskich muzeów. To wszystko dzięki Projektowi Wirtualne Muzea Małopolski, w ramach którego zdigitalizowano 700 obiektów muzealnych przygotowując je do publikacji na portalu o tej samej nazwie.  Strona projektu: http://muzea.malopolska.pl/

Czytaj dalej

Po sąsiedzku: Jarmark Św. Michała

jarmark_św_michałaOd 20 do 29 września na Małym Rynku w Krakowie będzie obywał się Jarmark na Świętego Marcina. 

Dawniej był to największy Jarmark w średniowieczu. Obowiązywał wtedy między innymi przywilej drożny, który zobowiązywał kupca do wjazdu, wraz z towarami na sprzedaż, do miasta leżącego na szlaku.

Czytaj dalej

Kraków festiwal Fanaberie | Tydzień Ferformans

F_100x70_FINAL-plakatnawwwOd 23.09 do 1.10.2013 potrwa w Krakowie festiwal Fanaberie | Tydzień Ferformansu.

W trakcie Fanaberii Bunkier Sztuki zamieni się w „platformę przekształcania” – miejsce, w którym artyści, aktywiści, krawcowe, dzieci, zwierzęta i rośliny zamienią Twoje ubranie w dzieło sztuki, a Ty staniesz się chodzącą galerią. Fanaberie to tydzień warsztatów i performansów!

Czytaj dalej

Społecznik Roku 2013

spolecznikroku2013_logo_glowna-150x100Na pewno znacie kogoś kto aktywnie działa na waszym terenie, wspiera inicjatywy lokalne, angażuje się w życie sportowe i kulturowe waszej okolicy – kogoś, kto bezinteresownie i z pasją działa na rzecz innych!

Koniecznie zgłoście go do konkursu. Właśnie trwa piąta edycja plebiscytu organizowanego przez tygodnik „Newsweek Polska” o tytuł Społecznika Roku.

Czytaj dalej

BazArt – wymień dżem na ogórki!

1044210102_largeMOCAK zaprasza 21 września na czwarty, ostatni letni bazArt, podczas którego będziemy wymieniać się przetworami.

Koniec lata tuż-tuż. Dni są coraz krótsze, wieczory chłodniejsze… jesień zbliża się wielkimi krokami. Jest to również czas obfitości owoców i warzyw. Pora więc na przetwory! Dżemy, marynaty, soki i nalewki wypełniają spiżarniane półki. Proponujemy podzielić się swoimi specjałami i jednocześnie spróbować czegoś nowego.

Czytaj dalej

Zajęcia w strażnicy kultury w Świątnikach Górnych

handsZapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem zajęć odbywających się w Strażnicy Kultury w Świątnikach Górnych.
Szczegółów można uzyskać pod numerem telefonu: 12 2704097.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy do uczestnictwa! Zastanówmy się jak często narzekamy na nudę i brak atrakcji? Więc proszę gotowe rozwiązanie na „złotej tacy”:

Czytaj dalej

Victoria Trophy 2013

PUCHARW imieniu właścicieli Szkoły Języków Obcych z Wrząsowic, miło nam zaprosić wszystkich laureatów I Etapu Victoria Trophy na:

Etap finałowy, który odbędzie się już 28 września o godz. 9.00 w Szkole Języków Obcych Victoria Center.

Więcej informacji w biurze szkoły tel. 501- 227- 393

Czytaj dalej

II Festiwal – Zaklęte w Dyni

dyniaDyniowe imprezy organizowane są od lat na całym świecie i wszędzie tam są to wydarzenia ogromnie popularne, przyciągające z roku na rok rzesze fanów i turystów. Od ubiegłego roku takie wydarzenie ma także Małopolska. Przed nami bowiem organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta II Festiwal Zaklęte w Dyni. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się pod patronatem Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego i obfitować będzie w szereg atrakcji. 

Czytaj dalej

Muzeomania w Krakowie

muzeomaniaOd połowy września Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do udziału w zajęciach w ramach programu edukacyjnego „Muzeomania”.
Jak co roku Muzuem przygotowało kilka cyklów zajęć, skierowanych do dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, całych rodzin, uczniów szkół oraz osób niepełnosprawnych.
Muzeomania to wykłady, spacery edukacyjne, warsztaty, spotkania z kustoszami, debaty, prezentacje filmowe i inne formy edukacji.

Program na wrzesień 2013:

Czytaj dalej

Wielka Rewia Kawalerii – Kraków/Błonia

rewia_kawaleriiLatem 1683 roku, Jan III Sobieski, z Bożej łaski król Polski, wyruszył z Krakowa na odsiecz oblężonemu Wiedniowi. W dniu 12 września 1683 roku poprowadził do walki armię, która dała odpór tureckiej inwazji. W bitwie pod Wiedniem udział brały różne rodzaje wojsk, lecz decydującego uderzenia dokonała kawaleria.

Czytaj dalej