Miesięczne archiwum: Lipiec 2013

DOŻYNKI POWIATOWE ODWOŁANE

DOŻYNKIZ wielką przykrością informujemy, że na skutek klęski powodzi, która nawiedziła kilka podkrakowskich gmin władze Powiatu Krakowskiego postanowiły  odstąpić od organizacji dożynek powiatowych, które zaplanowane były na niedzielę 25 sierpnia br. w Rzeszotarach w gminie Świątniki Górne.

Czytaj dalej

POWIADOMIENIE – przerwa w dostawie prądu

ogłoszenieW dniu 29 lipca 2013 w godzinach 7.00 do 8.00 i 15.00 do 17.00 nastąpi przerwa w dostarczaniu energii elektrycznej u odbiorców zamieszkałych w Ochojnie, Rzeszotarach, Podstolicach, Janowicach.

W dniach 30 i 31 lipca 2013  w godzinach 7.00 do 8.00 i 16.00 do 17.00 nastąpi przerwa w dostarczaniu energii elektrycznej u odbiorców zamieszkałych w Rzeszotarach Dolnych, Polonkach, Zagrodach, Janowicach Szwaby.

Czytaj dalej

Ekospalarnia powstanie w Krakowie

ekospalarniaNaczelny Sąd Administracyjny uznał, że spalarnia jest bezpieczna dla środowiska i oddalił protest stowarzyszenia Zielona Mogiła.

Protest stowarzyszenia Zielona Mogiła w sprawie decyzji środowiskowej dla Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie został odrzucony przez Naczelny Sąd Administracyjny.

Czytaj dalej

ePUAP

EPUAPCo to jest ePUAP?

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to system informatyczny, dzięki któremu obywatele mogą załatwiać sprawy urzędowe za pośrednictwem internetu, natomiast przedstawiciele podmiotów publicznych – bezpłatnie udostępniać swoje usług w postaci elektronicznej. Ideą przyświecającą budowie ePUAP było stworzenie jednego, łatwo dostępnego i bezpiecznego elektronicznego kanału udostępniania usług publicznych; tak powstał portal www.epuap.gov.pl.

Czytaj dalej

Co kryje w sobie dno Wisły?

250px-Kraków_Wisła_11Na przełomie lipca i sierpnia nurkowie przeszukają dno Wisły w poszukiwaniu zatopionych skarbów. Mają nadzieję znaleźć m.in. samolot z II wojny światowej i sowiecki czołg.

Wisła kryje w sobie skarby, o jakich nie pomyśleliby mieszkańcy. Port w Krakowie był ważnym punktem na wiślańskim szlaku wodnym. Nie każdy wie, że przed i w trakcie I wojny światowej stacjonowała tu Austro-Węgierska Flotylla Rzeczna. Z rzeką wiąże się kilka innych ciekawostek – które chce odkryć zespół badaczy i płetwonurków.

Czytaj dalej

Po sąsiedzku: Wjazd na A4 w Brzesku

autostrada_brzeskoZarząd Dróg Powiatowych w Brzesku poinformował, we wtorek 9 lipca, że kierowcy mogą korzystać z ulicy Leśnej w Brzesku, którą zaadaptowano jako zjazd tymczasowy z autostrady A4 w kierunku Nowego Sącza i Krynicy. Ulica została wyremontowana i poszerzona, aby mogła pełnić funkcję zjazdu, prawdopodobnie do końca przyszłego roku. Do tego czasu w pobliskim Jasieniu ma zostać wybudowane właściwe połączenie autostrady A4 z drogą krajową nr 4.

Czytaj dalej

Po sąsiedzku: Dni św. Kingi 2013 – w Wieliczce

wieliczka11119-21 lipca organizowane są Dni św. Kingi 2013 w Wieliczce.

Jak co roku, wydarzenie oficjalnie zainaugurowane zostanie przez barwny korowód. Parada ruszy z  dziedzińca Zamku Żupnego w Wieliczce już 20 lipca, o godz. 15.30. Dzień wcześniej otwarty zostanie III Międzynarodowy Festiwal „Poznajemy Kulturę Europy”.

Czytaj dalej